Pazar günü şehirler arası seyahat yasak mı? Haziran'da şehirler arası seyahat yasağı kalktı mı?

Haziran ayı kademeli normalleşme planı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandı. Peki Pazar günü şehirler arası seyahat yasak mı? Şehirler arası seyahat yasağı kaldırıldı mı?

Gündem 02.06.2021 - 12:12 02.06.2021 - 12:18 Volkan Arık

Haziran ayı kademeli normalleşme planlarının açıklanması sonrasında birçok kişi gündemde şehirlerarası yasağı kalktı mı, pazar günü şehirler arası seyahat yasak mı gibi soruların yanıtını araştırmaya başladı. 1 Haziran sonrasında uygulanacak olan tedbirler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 31 Mayıs günü açıklanmıştı. Şimdi milyonlarca vatandaş Haziran ayında da seyahat yasağı olup olmadığını araştırıyor. Peki Haziran'da şehirler arası seyahat yasağı var mı? Pazar günü şehirler arası seyahat yasak mı?

Haziran ayı kademeli normalleşme sürecinde şehirler arası seyahat yasağı var mı 2021 sorusunun yanıtı milyonlarca vatandaş tarafından merak ediliyor. Özellikle yaz aylarının gelmesi ile birlikte memleketlerine ve tatile gitmek isteyen vatandaşlar pazar günü sokağa çıkma kısıtlaması sırasında şehirlerarası yasak olup olmadığını öğrenmeye çalışıyor. İçişleri Bakanlığı tarafından Haziran ayı normalleşme tedbirleri konulu genelge 81 il Valiliğine gönderildi. Peki Haziran'da seyahat yasağı kalktı mı? Sokağa çıkma yasağında seyahat edilir mi?

pazar-gunu-sehirler-arasi-seyahat-yasak-mi-haziranda-sehirler-arasi-seyahat-yasagi-kalkti-mi-3

HAZİRAN AYINDA ŞEHİRLER ARASI SEYAHAT YASAK MI?

Kademeli normalleşme sürecinin ikinci etabı 1 Haziran 2021 tarihinden itibaren başladı. Bu süreçte sadece hafta sonu Pazar günleri ve hafta içi saat 22.00’den itibaren sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgeye göre ise şehirlerarası seyahate ilişkin herhangi bir kısıtlama olmayacak.

pazar-gunu-sehirler-arasi-seyahat-yasak-mi-haziranda-sehirler-arasi-seyahat-yasagi-kalkti-mi-2

PAZAR GÜNÜ ŞEHİRLER ARASI SEYAHAT YASAK MI?

Vatandaşlar özellikle Pazar günleri yani hafta sonu sokağa çıkma yasağı olan günlerde şehirlerarası Seyahat'in yasak olup olmadığını da öğrenmek istiyor. Hafta sonu pazar günleri için herhangi bir seyahat kısıtlaması bulunmuyor. Sokağa çıkma yasağı sırasında otobüs uçak tren gibi toplu taşıma araçlarından bilet alan vatandaşlar şehirler arası seyahat edebilecek. Aynı zamanda otel rezervasyonu olan vatandaşların da izin belgesi bulunuyor yani hafta sonu da olsa özel araçları ile şehirler arası seyahat edebiliyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@