Akaryakıt fiyatlarındaki artışla beraber benzin ve motorin yeniden düzenleniyor. Zam öncesi araç sahipleri yarın gelmeden deposunu fullemeye başladı. Yeni akaryakıt zammı kaç TL olacak?

KSÜ'den Yepyeni İlan: 102 Kişilik Sözleşmeli Personel Alımı Başladı! KSÜ'den Yepyeni İlan: 102 Kişilik Sözleşmeli Personel Alımı Başladı!

Akaryakıttaki yeni zamla beraber benzin motorin iyice arttı. Ancak son gelecek zam henüz pompa fiyatlarına yansımadı. Bu nedenle sürücüler yarını beklemeden deposunu fulleyerek zamdan etkilenmemek istiyor. 

Son zamanlarda OPEC+ grubunun önemli üyeleri Suudi Arabistan ve Rusya'nın petrol arzını sınırlama kararları, Brent petrol fiyatını 95 dolar seviyelerine taşıdı. Bu süre zarfında, birçok kişi petrolün 100 dolar sınırını geçip geçmeyeceğini tartışırken, dizel yakıt fiyatlarının da arttığını gördük.

Akaryakıt Fiyatlarına Yeni Zam Sinyali!

Bir süredir çeşitli sebeplerle yükselen benzin fiyatlarının Ekim ayında stabilizasyona gireceği yönündeki haberler otomobil sahiplerine bir nebze olsun umut verdi. Fakat İsrail ile Hamas arasında yaşanan ve tırmanan gerilim, petrol piyasalarını yeniden hareketlendirdi.

Petrol üretiminin kritik bölgelerinden biri olan Orta Doğu'da yaşanan gerginlikler, Brent petrol fiyatlarının yükselmesine yol açtı. Motorin fiyatlarının artışını takiben, benzin fiyatlarına da zam yapılacağı söylentileri dolaşmaya başladı. Ancak ne kadar bir zam geleceği ve ne zaman olacağı konusunda belirsizlik devam ediyor.

brent-petrol-yukseliyor-akaryakit-fiyatlarina-yeni-zam-yolda-benzin-ve-motorin-zammi-bu-gece-aci

İsrail ve Hamas arasında yaşanan ve derinleşmesi beklenen çatışma, petrol piyasalarında dalgalanmalara yol açmış durumda. En son alınan bilgilere göre, Brent petrol fiyatı %1,24 oranında değer kazandı ve 93,53 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı.

 Brent petroldeki bu artışın etkisiyle, 17 Ekim'de dizel yakıtın litre fiyatı 2 TL 25 kuruş yükseldi. Endüstri içi kaynaklardan alınan bilgiler doğrultusunda, benzin fiyatlarına da kısa süre içerisinde 1 TL 20 kuruşluk bir artışın geleceği belirtiliyor. Bu fiyat değişikliği tüketicilere de yansıtılacak.