"Gazeteciydi, ihale zengini oldu" haberleri ile daha önceden manşet olan Hasan Dağcı bu defa da Sedat Peker iddiaları ile gündeme düştü.

Sedat Peker'in en son attığı tweet serisinde "Ülkemizin saygın medya patronlarını görüyorsunuz değil mi? Daha ben size neler anlatacam bunlar ne ki? Bir de devamlı hasan yeşildağ’a yükleniyorsunuz ya aslında beyin olan zeki yeşildağ’dır. hasan dağcı isminde bir şahıs var. Bu şahıs Sn. Cumhurbaşkanımızın eski özel kalem müdürüdür. Bu şahsın zeki yeşildağ ile ortak olduğu Detay İnşaat var." diyerek bahsettiği Hasan Dağcı merak konusu oldu.

Hasan Dağcı Kimdir? sorusu için Birgün gazetesinde daha önce "1990’larda bir gazetede çalışan Hasan Dağcı’nın hayatı, AKP’nin kurduğu para ilişkili ağ sayesinde değişiyor. 17-25 Aralık operasyonlarında da adı geçen Dağcı son olarak Devlet Demiryolları İşletmesi’ne ait ihaleyi almıştı" diyerek özel bir haber yapmıştı.

Hasan Dağcı Kimdir! Hasan Yeşildağ Ve Erdoğan İle Bağı Nedir?

1990'larda gazeteciydi, şimdi ihale zengini oldu! AK Parti O'na 'yürü ya kulum' dedi!

Ancak Sedat Peker'in tweetlerinde söylediği gibi Recep Tayyip Erdoğan’ın özel kalem müdür yardımcılığına getirildiği her ne kadar basında yer alsa da kendisi tarafından hiçbir zaman kabul edilmemişti.

Hasan Dağcı’nın 1990’lı yıllarda Bursa’da yerel bir gazetede sadec bir gazeteci olduğu bilinirken Bursa Yeni Dönem Gazetesi yazarı Yüksel Baysal, kişisel olarak tanıdığını söylediği Hasan Dağcı’yı bir yazısında şöyle anlatmıştı;

“Hasan Dağcı Refah Partililerin (RP) yarı-resmi yayın organı Marmara Gazetesi’nin genel müdürüydü. O göreve Faruk Çelik tarafından getirildiği biliniyor.
Sonra Marmara Gazetesi kapandı. (…) Tam o sırada RP’liler kent yönetimlerini alınca, Hasan Dağcı, yine Faruk Çelik’in önerisi ve isteğiyle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın özel kalem müdür yardımcılığına getirildi.”

Dağcı’nın özel kalem müdürü olduğu iddialarını reddettiği biliniyor.

Dağcı’nın yerel bir gazetede başlayan hayatı ilk olarak İDO kantinlerinin işletmesini alarak başladı. İstanbul’da bir eğlence mekanı olan Reina’nın hemen yanındaki arazinin de bir dönem Hasan Dağcı’ya ait olduğu biliniyor.

Dağcı’nın “gazetecilikle” bu servete kavuşması olanaksız iken AK Parti iktidarlığının para odaklı kurduğu ilişki ağı kısa sürede servete kavuşmasının önünü açtı."

BİLAL ERDOĞAN İLE TUTKLANACAKLAR LİSTESİNDEYDİ! ALDIĞI DEVLET İŞLERİ NELERDİR? Hasan Dağcı Kimdir! Hasan Yeşildağ Ve Erdoğan İle Bağı Nedir?

Hasan Dağcı Haberleri - Hasan Dağcı Kimdir - Haberler

Dağcı’nın yerel bir gazetede başlayan iş hayatı ilk olarak İDO kantinlerinin işletmesini alarak başlamış ve her nasılsa İstanbul’da bir eğlence mekanı olan Reina’nın hemen yanındaki arazi de bir dönem Hasan Dağcı’ya ait olmuştu.

Dağcı’nın “gazetecilikle” bu servete kavuşması olanaksızken AKP iktidarlığının para odaklı kurduğu ilişki ağının destek olduğu iddia edilmiş ve çemberin içinde gösterilmişti.

En dikkat çekici olan ve akıllarda kalan ise Dağcı'nın adının 17- 25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonunda AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan ile birlikte gözaltına alınacaklar listesinde olmasıydı.

Devlet Demiryolları İşletmesi (TCDD) Genel Müdürlüğü, 1. Bölge Malzeme Müdürlüğü, “AliFuatpaşa- Köprülü Kavşağı ve Bağlantı Yolları Yapım İşi” ihalesi, işte bu ismin sahip olduğu Belen İnşaat Taahhüt ve Turizm Ticaret Anonim Şirketi’ne verilmişti.

Aynı şirket, 2014 yılında yani 17- 25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonundan bir yıl sonra da Şişli’de bir hastane inşa etmiş ve Belen İnşaat’ın hem arsa sahibi hem de yüklenici firma olarak yer aldığı hastane projesinin kiracısı, yine yolsuzluk operasyonunda adı geçen Mehmet Ali Aydınlar’a ait Acıbadem Sağlık Hizmetleri Anonim Şirketi olmuştu.

Belen İnşaat’ın sahibi Hasan Dağcı için bu tarihi yapıların da olduğu arazi önce turizm alanına çevrilmiş daha sonra plan değişikliği yapılarak araziye özel sağlık tesisi fonksiyonu verilmişt.

Ve bu projeye Acıbadem Grubu'nun dahil edilmesi de ayrıca dikkat çekmişti.

Yapılan plan değişiklikleri mahkemelik olsa da 8 ayrı parsel tek parsel haline getirilip tapu kayıtlarına arsa Belen İnşaat’a verilince kısa süre içinde arsa üzerindeki gecekondular, 1-2 katlı kâgir yapılar ve  İstanbul 2 Numaralı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu'nun  2006 yılında dönemin sanayisini ve teknolojisini yansıtan endüstriyel bir yapı olması nedeniyle korunması gerekli kültür varlığı olarak tescil ettği fabrika binaları yıkılmıştı.

Sonra Şişli İnönü Mahallesi Nizamiye Caddesi’nde inşa edilen Acıbadem Taksim Hastanesi, Ekim 2015’te açıldı.

Rüşvet ve yolsuzlukta adı geçen Hasan Dağcı’nın devletten aldığı ihalelere ek olarak en son CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 2011 yılında Dağcı’nın Kadıköy İbrahimağa Mahallesi’nde satın aldığı ve planlarda cami alanı olarak gözüken arsaya rezidans inşa edip sattığını açıklamıştı.

Türkiye'de Düşük Faizle Bankalar Tarihi Kazanç Sağlarken Dünyada İse Dev Bankalar İflas İle Karşı Karşıya Kaldı! Türkiye'de Düşük Faizle Bankalar Tarihi Kazanç Sağlarken Dünyada İse Dev Bankalar İflas İle Karşı Karşıya Kaldı!