Cumhur İttifakı'nın ortağı olarak da tanımlanan Vatan Partisi lideri Doğu Perinçek uzun zamandır kamuoyunda dillenen "AKP çatlağını ve savaşını" doğruladı.

AKP'deki bölünmeyi açıklayan Vatan Partisi lideri Doğu Perinçek, “Erdoğan hangi tarafta kalacak?" cümlesi ile konuya dikkat çekti.

Ulusal Kanal’da , ABD'nin mektubu karşısındaki tavrı nedeniyle Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'yi eleştiren Perinçek, Nebati'ye seslenerek "Hadi bakalım gücün yetiyorsa Nebati sana buradan meydan okuyorum Vatan Partisi Genel Başkanı olarak. Türkiye adına sana meydan okuyorum. Türk Milleti adına meydan okuyorum" dedi.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'ten Diyanete destek

“Sayın Nebati, Amerika'nın Türkiye'deki mali zaptiyesi" ifadelerini kullanan Perinçek, AKP’nin çırpındığını ve bölündüğünü iddia etti.

Nebati’nin “ Rusya’ya yönelik yaptırımlar konusunda tavrımız değişmedi” sözlerini hatırlatan Perinçek, şu ifadeler ile uzun süredir konuşulan AKP içi savaş iddialarını desteklemiş oldu;

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Bakan Nebati ile önemli görüşme - Ekonomi Haberleri

"AK Parti bölünecek. Buradan açıkça söylüyorum. Bu politikalarla AKP bölünecek. AKP'nin içindeki Atlantikçilerle Vatanseverler arasındaki beraberliğin sürmesinin imkanı yok. Çok kritik bir yıla girdik

Türkiye için karar ve kader yılı. AKP bu Nebati'lerle ancak çıkmazlarda çırpınır. İçindeki Abdullah Gül'leri, Babacan'ları atmaya devam eder veya onlar AK Parti'nin başına geçer. İçerideki vatanseverleri tasfiye ederler. Erdoğan ne tarafta kalır? Bilmiyorum"

İş insanı Erol Sabancı'ya 'yalancı' tanıklık şikayeti İş insanı Erol Sabancı'ya 'yalancı' tanıklık şikayeti

Yeni Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati: Berat Albayrak döneminden kalan yegâne isim - Medyascope

Bu açıklamaların ve ifadelerin ardından ise uzun süredir her hareketi ile eleştiri alan, ekonominin tepe taklak olmasında büyük bir imzası olan Hazine Ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin görevden halen neden alınmadığı soruları tekrar başlarken bir taraftan da "yoksa alınamıyor mu?" sorusu tekrar akıllara geldi.