Bizimle iletişime geç
iLan365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

iLan365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Personel Alımları

10 Mart 2020 Salı 20:56:57

Azerbaycan İş ilanları ve Personel Alımı 2020

Azerbaycan iş ilanları ve personel alımları başladı. Sizde eğer yurtdışında çalışmak istiyorsanız Azerbaycan ülkesine giderek bu iş kariyerinizi başlatabilir ve yüksek paralar kazanabilirsiniz.

Azerbaycan iş ilanları ve personel alımları başladı. Sizde eğer yurtdışında çalışmak istiyorsanız Azerbaycan ülkesine giderek bu iş kariyerinizi başlatabilir ve yüksek paralar kazanabilirsiniz.

Ülkemizin kardeş komşusu olan Azerbaycan’da Trük firmaları ve Türk işçi alımları sürekli olan bir yerdir. Ülkemize yakın olması sebebi ile de bu ülkeye çalışmak için giden Türk vatandaşlarımızın olduğunu söyleyebiliriz. Ülkemizin ekonomik sıkıntıları ve maaşların yetmemesi yüzünden bazı kişiler yurtdışında kısa süreli çalışıp para biriktirmek istemektedirler. Bu şekilde iş ihtiyacı olan vasıflı ve vasıfsız kişilerin karşılarına Azerbaycan iş ilanları çıkmaktadır. Bu ülkede vasıfsız işçi alımı çok nadir yapılıyor. Eğer bu ülkede çalışacaksanız daha önce çalıştığınız bir bölüm olması gerekiyor. Üniversite mezunu olan ve en az 3 yıllık iş geçmişi olan kişilerin iş başvuruları kabul olacaktır.

Azerbaycan İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Azerbaycan’da çalışacaksanız bu ülkenin sizden vize isteyeceğini bilmeniz gerekiyor. Ama diğer ülkelere nazaran bu ülkede vize başvurusu yapmak çok kolaydır. Azerbaycan sınırına gittiğiniz zaman 15 dolar vererek vize işlemlerini yapabilirsiniz. İnternet üzerinden de bu işlemlerin yapılması mümkün. İnternet üzerinden yapılan vize işlemlerinde 50 dolar civarında bir paranın gideceğini söylemek istiyoruz.

Azerbaycan’da iş başvurusu yapacak olanlar bu şartlara uygun olduklarında hemen iş başvurusu yapacakları firmaları bulmaları gerekiyor. İş başvurusu için ülkemizde popüler olan iş ilanları sitelerine giriş yapabilirsiniz. Burada ülkedeki Türk firmaları ülkemizden alım yapmak için ilanlar vermektedir. Eğer iş başvurunuz kabul olursa ülkemizdeki başvuru yaptığınız firmanın merkezine giderek mülakata girecek ve şartlar size sunulacaktır. Yani kısacası ülkeye iş başvurusu için gitmenize gerek yoktur.

Ayrıca İŞKUR üzerinden de bu işler için başvuru yapmanız mümkündür. Bunun için İŞKUR kaydınızın yapılması gerekiyor. İŞKUR kaydı internet üzerinden yapılmaktadır.

Azerbaycan’da Bulacağınız İşler Nelerdir?

Azerbaycan’da İnşaat elemanı olarak, tır şoförü, ustabaşı, güvenlik, inşaatçı, şantiye şefi, yönetici, bilişim uzmanı, elektrikçi, tesisatçı, duvar ustası, kaynakçı, garson ve komi gibi işlerde çalışabilirsiniz. Burada çalıştığınız zaman manat para değeri üzerinden maaş alacaksınız. Buna göre 1 manat 3.58 TL olduğuna göre asgari ücretin 600 manat olduğu düşünülürse en düşük 2.150 TL maaş alabilirsiniz. Yalnız bu maaşla o ülkede çok rahat geçinebilir ve kiranızı, faturalarınızı ödeyerek sosyal hayatınız içinde para biriktirebilirsiniz.

Eğer vasıflı bir işiniz varsa ve bu işinizde başarılı bir CV’niz varsa dolar üzerinden maaş vermektedirler. 3.000 dolar üzerinde maaş alabilirsiniz. Azerbaycan parasına göre de 1.500 manat edecektir.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı