İŞKUR Hastanelere KPSS Olmadan Personel alımı İlanı yayımladı

İŞKUR hastanelerde çalışmak üzere KPPS’siz personel alımı yapacağını duyurdu. Hastanelerde çalıştırılacak en az ilkokul mezunu olan kişiler sınavsız olarak hastane kadrolarına yerleştirilecektir. Verilen ilanda iş başvurusu yapacak olan kişilerin şartlara uygun olmaları durumunda değerlendirilmeleri hızlı bir şekilde yapılacaktır. İş başvurusu için ambulans şoförü, sekreter, işçi ve temizlik elamanı başvurularını yapabilirsiniz.

İŞKUR Hastanelere KPSS Olmadan Personel alımı İlanı yayımladı

İŞKUR hastanelerde çalışmak üzere KPSS’siz personel alımı yapacağını duyurdu. Hastanelerde çalıştırılacak en az ilkokul mezunu olan kişiler sınavsız olarak hastane kadrolarına yerleştirilecektir. Verilen ilanda iş başvurusu yapacak olan kişilerin şartlara uygun olmaları durumunda değerlendirilmeleri hızlı bir şekilde yapılacaktır. İş başvurusu için ambulans şoförü, sekreter, işçi ve temizlik elamanı başvurularını yapabilirsiniz.

Ülkemizin iş ve işçi bulma kurumu tarafından yayımlanan bu ilanda özel hastanelere KPSS şartlı olmadan yeni personel alımları yapılmaktadır. İş başvurusu yapacak olan kişiler en az ilkokul mezunu olması ve İŞKUR kurumuna üye olması yeterli olacaktır. İş başvuruları İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden yapılmaktadır. Şimdi sizlere alım yapılan hastane kadroları hakkında bilgiler verelim. Size uygun olan işler varsa ve İŞKUR üyesiyseniz hemen internet üzerinden başvurunuzu yapabilirsiniz.

İş Başvurusu İçin Genel Şartlar Nedir?

İŞKUR üzerinden KPSS’siz olarak iş başvurusu yapmak içinde bazı şartlar vardır. Sizde bu şartlara uygun olarak iş başvurusu yapabilirsiniz. Genel şartlar şu şekildedir.

  • Başvuru yapacak olan adayların TC vatandaşı olma zorunluluğu vardır. Diğer ülke vatandaşları ve Suriyeliler bu işlere başvuru yapamazlar.
  • İŞKUR üzerinden iş başvurusu yapacağınız için İŞKUR kaydınızın olması gerekiyor. İŞKUR kaydını dilerseniz internet üzerinden online olarak yapabilirsiniz.
  • İş başvurusu yapacağınız pozisyonlara göre en az İlkokul mezunu olmanız gerekiyor.  Bazı iş başvurularında o bölüm ile ilgili eğitiminizin de olması gerekiyor. Örnek olarak Tıbbı sekreter olmak istiyorsanız TIBBİ sekreterlik sertifikanızın olması gerekmektedir.
  • İş başvurusu yapacak olan adaylar, sağlık sorunu olmayan, adli sicil kaydı temiz olan ve yoğun iş temposu ile çalışacak kişiler olması gerekiyor.
  • İş başvurusu yapacak olan adayların ayrıca hastalarla iyi anlaşabilmesi ve güler yüzlü olmaları şartı da aranmaktadır.

Eğer sağlık sektörü üzerinde bir kariyer hedefiniz varsa, bu sektör üzerinden hemen iş başvurusu yapabilirsiniz.

İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş başvurusu ve açık olan pozisyonları bulmak için İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden işlem yapmanız gerekmektedir. Sisteme giriş yapmak ve iş başvurusu yapmak için tıklayınız.

Sayfaya girdikten sonra TC kimlik numaranız ve şifrenizle giriş yapmanız gerekiyor. Bu durumda İŞKUR üyesi daha önce olmuş olmalısınız. Eğer İŞKUR kaydınız yoksa, kurumdan veya internet sitesi üzerinden kayıt olabilirsiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra açılan sayfada İŞ İLANLARI bölümünü göreceksiniz. Buraya girerek sağ üst kısımdaki ARA kısmına girip iş araması yapabilir ve bulduğunuz işlere başvurunuzu yapabilirsiniz.

Hangi İşler İçin Eleman Aranıyor?

İşkur Ambulans Şoförü, Ağız ve Diş Sağlığı Teknikeri, Acil tıp teknisyeni,  Tıbbi dokümantasyoncu ve sekreter, Sosyal hizmet uzmanı, Odyolog, Labaratuvar teknikeri, klinik destek elemanı, Hasta ve yaşlı bakımı elemanı ve yardımcısı, hemşire ve hemşire yardımcısı, tıbbi sekreter, hasta karşılama personeli, Ebe ve eczacı kalfası gibi işler için ilanlar açmaktadır. Size uygun olan işleri bularak hemen başvurunuzu yapabilirsiniz.

YORUM EKLE