Kızılay Personel Alımı ve İş İlanları 2019

Kızılay, ülkemizin en bilindik ve gelişmiş sivil toplum kuruluşlarından birisidir. Global alanda bakıldığı zaman geniş kapsamlı ol

Kızılay Personel Alımı ve İş İlanları 2019
Kızılay, ülkemizin en bilindik ve gelişmiş sivil toplum kuruluşlarından birisidir. Global alanda bakıldığı zaman geniş kapsamlı olarak faaliyetlerine devam eden Kızılay, kurulduğu günden bu yana faaliyetlerine devam etmektedir. Kızılay kariyer adresi üzerinden verdiği ilanlar ile bazı kadroları için personel alımı yapacağını duyurmuştur. Kuruluşun bünyesine katılmak isteyen adayların yapması gereken haberimizden gerekli iş ilanı ve Kızılay personel alımı 2019 detaylarını inceleyerek iş başvuru aşamasına geçmek olacaktır.

11 Haziran 1868 yılında faaliyetlerine başlayan Türk Kızılayı, kurulduğu günden bu yana hizmetlerine ve faaliyetlerine devam etmektedir. Geniş çaplı olarak çalışmalar yapan ve bu çalışmalarını sürdürmek için bazı kadroları için personel alımları yapacak olan Kızılay'da görev almak isteyenler gerekli bilgileri haberimizden inceleyebilirler.

Kızılay amblemi, beyaz zemin üzerine sola bakan kırmızı hilaldir . Hilalin açık tarafı bayrak direğinden ters yöne bakar. Milletler Yasası'nın ilgili hükümlerinde belirtildiği gibi, Kızılay amblemi, savaş sırasında silahlı kuvvetlerin sağlık hizmetleri için ve aynı zamanda tanımlanmış olan şahıs ve kurumlar için kabul edilen “koruyucu ve tanımlayıcı sembol” dür. bu hükümler. Savaşta dokunulmazlığı ve tarafsızlığı sembolize eden bu işareti başka hiçbir kişi, komite veya kurum kullanamaz.

1876’daki Osmanlı-Rus savaşından, 1974’teki Kıbrıs Barış Operasyonuna, Türk Kızılay Derneği, Türkiye'nin bulunduğu tüm savaş alanlarında on binlerce Türk ve düşman katılığına, mobil ve sabit hastaneler, hasta taşıma hizmetleri aracılığıyla tıbbi müdahale sağladı. hastane gemileri, eğitimli hemşireler ve gönüllü bakım verenler; milletlerinden bağımsız olarak savaş kölelerine insani yardım sağladı; savaştan etkilenen tüm sivillere özen ve koruma sağladı; 1. Reform Dönemi'nin ilanının ardından, ülkedeki tüm doğal afetlerde afet mağdurlarının, İstanbul'daki büyük kolera salgınıyla karşılaşan sağlık, barınma ve beslenmesini sağladı; uluslararası yardım ve müdahale faaliyetlerine katıldı; hemşire eğitiminde inisiyatifler,

Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Hareketi, savaş alanındaki yaralılara ayrımcılık yapılmaksızın yardım getirme arzusundan doğmuş, uluslar arası ve ulusal kapasitede, bulunabilecek her yerde insanın acı çekmesini önlemek ve hafifletmek için çaba göstermektedir. Amacı, yaşamı ve sağlığı korumak ve insana saygı duymayı sağlamaktır. Tüm insanlar arasında karşılıklı anlayışı, dostluğu, işbirliğini ve kalıcı barışı destekler. Kızılay, ihtiyaç anında dayanışma, acı anında eşitlik, insancıllık, savaşın sıcağında tarafsızlık ve barışın simgesidir. Türk Kızılay Derneği, Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Hareketi'nin insanlık, tarafsızlık, tarafsızlık, bağımsızlık, gönüllü hizmet, birlik ve evrensellik gibi temel ilkelerini paylaşmaktadır. Dernek, koşulsuz yardım ve hizmet sağlayan kar amacı gütmeyen, gönüllülük temelli bir sosyal hizmet kurumudur ve özel yasal hükümler tarafından yönetilen bir kurumdur. Organizasyon genel merkez ve şubelerden oluşmaktadır. Genel Müdürlük dışındaki Kuruluşun her kademesinde üstlenilen görev ve sorumluluklar onursaldır.

Kızılay İş İlanları 2019

İlk olarak belirtmek gerekirse haberimizde verdiğimiz Kızılay iş ilanları kadroları değişiklik gösterebilmektedir. Net bilgiye ulaşmak ve hangi kadrolarda alımın yapıldığını incelemek için sizlere verilmiş kariyer adresini ziyaret etmeniz olacaktır. Alınacak bazı kadrolar ise; gençlik çalışanı, sosyal hizmet uzmanı, program ve proje uzmanı, süreç geliştirme ve kalite yönetimi profesyoneli, Strateji Yönetimi Müdürü, süreç Geliştirme ve Kalite Yönetimi Müdürü gibi kadrolar için alımlar yapılacaktır.

Sosyal hizmet uzmanı kadrosu için verilen şartlardan bazıları ise; Üniversitelerin sosyal hizmet bölümlerini bitirmiş, sosyal hizmet alanında en az 2 sene deneyimli olmak ve ilanda belirtilmiş Arapça ve diğer belirtilen dilleri bilmek ve diğer verilen başvuru şartlarını taşıyor olmak gerekmektedir.

Bilgi Yönetim Merkezi Birim Yöneticisi kadrosu için ise şartlardan bazıları; en az 5 sene deneyimli olmak, lisans mezunu olmak, askerlik hizmeti ile ilişkisinin olmaması, Ankara ilinde çalışabilecek, word ve excel gibi bu tarz programları kullanabilmek ve diğer verilen şartları taşıyor olmak gerekmektedir.

Türk Kızılayı'na nasıl ve nereden iş başvurusu yapılır?

Türk Kızılayı resmi internet adresi üzerinden iş ilanlarına yer vermektedir. Adaylar kuruluşun iş ilanlarını incelemek ve Türk Kızılayı personel alımı ilanlarına başvuruda bulunmak için yapması gereken verilmiş kariyer adresine giderek ilan başvuru şart ve detaylarını incelemek olacaktır.

Kızılay iş ilanları için TIKLAYIN

Türk Kızılayı Genel Müdürlüğü Nerede?

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2019, 00:17
YORUM EKLE