Ana sayfa PERSONEL ALIMLARI Mayıs ayı Türkiye İŞKUR personel alımı ilanları!

Mayıs ayı Türkiye İŞKUR personel alımı ilanları!

1
PAYLAŞ

İŞKUR üzerinden çeşitli şirketler Beden İşçisi, Bahçıvan, Bekçi, Kamyon Şoförü, Kurye alımı yapacaklarını ilan etti.

Beden İşçisi, Bahçıvan, Bekçi, Kamyon Şoförü, Kurye alımı yapacak olan şirketler farklı olduğu için tarih ve başvuru şartları birbirinden farklıdır. Başvuru bilgileri hakkında net bilgi almak için ilgili İŞKUR adreslerine giderek giriş yapmalı ve ilan detaylarını incelemeniz gerekmektedir.

Belirtilmiş kadrolara başvuru sağlamak isteyen adayların ilgili İŞKUR sayfalarına giderek giriş yapmalı ve giriş işleminden sonra ilan detaylarını takip ederek başvuru işlemlerine geçiş sağlayabilirsiniz.

Neden İşkur?

Ülkemizde kamu istihdam hizmetlerine ilişkin ilk yasal düzenleme 1936 tarihli İş Kanunu ve ilk hukukumuz olan 3008’dir. Söz konusu Kanun, iş ve işçi aramak için acentelik işlerini yürüten ve bu hizmetin hükümet tarafından yürütülebilmesini sağlayacak üç yıl içinde İş ve Çalışan Sağlama Kurumunun kurulmasını öngören özel ofislerin yasaklanmasını öngörmüştür. Kurum üç yıl içinde kurulamadığı için, Kurumun kanun taslağının 1939 tarihli ve iki yıl içindeki 3612 sayılı Kanun ile TBMM’ye (Türkiye Büyük Millet Meclisi) bildirileceği belirlenmiştir. Ancak, 2. Dünya Savaşı’ndan kaynaklanan kesinti nedeniyle, Bu süre geçtikten sonra, kamu istihdam hizmetlerini sunmak üzere 2146 1946 tarihli ve 4837 sayılı Kanun ile İş ve Çalışan Sağlama Kurumu kurulmuştur. 15.03.1946’da İş ve Çalışan Sağlama Kurumu (IPJE) faaliyete geçti. 4837 sayılı Kanun, Kurumun iş ve işçi bulma konusundaki acentelik işini, yani “niteliklerine uygun iş bulma çalışanlarına ve iş için uygun niteliklere sahip çalışanlar bulma işverenlerine yönelik acentelik misyonu” olarak belirlenmiştir.

Vizyon

Hizmet kalitesinde ve çeşitliliğinde ve ayrıca değişikliklere ve yeniliklere uyum sağlayarak işsizlikle mücadelede etkili bir rol oynayan saygın ve lider bir kuruluş olmak. .

Misyon

İşgücü piyasasının ihtiyaçlarına göre; iş ve çalışan ajansının hizmetini etkin bir şekilde sağlamak; İstihdamın artırılmasını amaçlayan aktif işgücü piyasası politikalarının uygulanması yoluyla istihdamını sürdürmek, sürdürmek, geliştirmek, çeşitlendirmek ve işlerini kaybetmiş kişilere geçici gelir desteği sağlamak.

Beden işçisi ilanları için TIKLAYIN.
Bahçıvan ilanları için TIKLAYIN.
Bekçi ilanları için TIKLAYIN.
Kurye için TIKLAYIN
Kamyon Şoförü için TIKLAYIN
Şoför Yük Taşıma için TIKLAYIN


Sosyal Medya ve Mobil Uygulama Üzerinden Bizi Takip Edin!
Android Uygulamamız için Tıklayınız
Facebook Sayfamız için Tıklayınız
İnstagram için Tıklayınız

PAYLAŞ

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here