Türk Kızılayı tecrübeli personel alımı yapacak

Türk Kızılayı tecrübeli personel alımı yapacak

Türk Kızılayı personel alımı için ilan yayınlamaya devam ediyor. 2019 yılı sonuna yaklaşırken resmi kariyer adresi üzerinden verilen bilgiler neticesinde Türk Kızılayı gençlik çalışanı kadrosu için personel alımı yapacağını açıkladı. Kızılay gençlik çalışanı alımı için hangi şartları istiyor? işte detaylar...

KIZILAY PERSONEL ALIMI ŞARTLARI NEDİR?

GENEL NİTELİKLER VE İŞ TANIMI

 • Eğitim Fakültesi, Eğitim Bilimleri, Psikoloji, Sosyal Hizmetler mezunu,
 • Pedagojik formasyon sahibi ve/veya en az 1 yıl çocuklarla çalışma deneyimi olan,
 • İyi seviyede Arapça konuşabilen,
 • İletişim becerisi yüksek,
 • Ekip çalışmasına yatkın
 • Gelişime açık, 
 • Sorumluluk sahibi,
 • MS Office programlarını etkin kullanabilen,
 • Seyahat engeli bulunmayan,

İŞ TANIMI

 • Suriyeli çocuk ve gençlerin psikososyal gelişimlerine destek olacak program ve faaliyetleri planlamak ve uygulamak, 
 • İhmal, istismar, akran zorbalığı gibi konulara yönelik koruyucu önleyici faaliyetler geliştirmek,
 • Çocuk ve gençlerin kendilerini gerçekleştirmelerine katkı sağlayan kurs, etkinlik, seminer, gezi organize etmek,
 • Düzenli raporlama yapmak.

KIZILAY HAKKINDA BİLGİ

Kızılay amblemi, beyaz zemin üzerine sola bakan kırmızı hilaldir . Hilalin açık tarafı bayrak direğinden ters yöne bakar. Milletler Yasası'nın ilgili hükümlerinde belirtildiği gibi, Kızılay amblemi, savaş sırasında silahlı kuvvetlerin sağlık hizmetleri için ve aynı zamanda tanımlanmış olan kişi ve kurumlar için kabul edilen “koruyucu ve tanımlayıcı sembol” dür. bu hükümler. Savaşta dokunulmazlığı ve tarafsızlığı sembolize eden bu işareti başka hiçbir kişi, komite veya kurum kullanamaz.

1876’daki Osmanlı-Rus savaşından, 1974’teki Kıbrıs Barış Operasyonuna, Türk Kızılay Derneği, Türkiye'nin bulunduğu tüm savaş alanlarında on binlerce Türk ve düşman katılığına, mobil ve sabit hastaneler, hasta taşıma hizmetleri aracılığıyla tıbbi müdahale sağladı. hastane gemileri, eğitimli hemşireler ve gönüllü bakım verenler; milletlerinden bağımsız olarak savaş kölelerine insani yardım sağladı; savaştan etkilenen tüm sivillere özen ve koruma sağladı; 1. Reform Dönemi'nin ilanının ardından, ülkedeki tüm doğal afetlerde afet mağdurlarının, İstanbul'daki büyük kolera salgınıyla karşılaşan sağlık, barınma ve beslenmesini sağladı; uluslararası yardım ve müdahale faaliyetlerine katıldı; hemşire eğitiminde inisiyatifler,
Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Hareketi, savaş alanındaki yaralılara ayrım yapılmaksızın yardım getirme arzusundan doğmuş, uluslararası ve ulusal kapasitede, bulunabilecek her yerde insanın acı çekmesini önlemek ve hafifletmek için çaba göstermektedir. Amacı, yaşamı ve sağlığı korumak ve insana saygı duymayı sağlamaktır. Tüm insanlar arasında karşılıklı anlayışı, dostluğu, işbirliğini ve kalıcı barışı destekler. Kızılay, ihtiyaç anında dayanışma, acı anında eşitlik, insancıllık, savaşın sıcağında tarafsızlık ve barışın simgesidir.

Türk Kızılay Derneği, Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Hareketi'nin insanlık, tarafsızlık, tarafsızlık, bağımsızlık, gönüllü hizmet, birlik ve evrensellik gibi temel ilkelerini paylaşmaktadır.
Dernek, koşulsuz yardım ve hizmet sağlayan kar amacı gütmeyen, gönüllülük temelli bir sosyal hizmet kurumudur ve özel yasal hükümler tarafından yönetilen bir kurumdur.
Organizasyon genel merkez ve şubelerden oluşmaktadır. Genel Müdürlük dışındaki Kuruluşun her kademesinde üstlenilen görev ve sorumluluklar onursaldır. 

https://www.kariyer.net/is-ilani/turk-kizilay-genclik-calisani-2192387

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2019, 00:26
YORUM EKLE