Turkcell Personel Alımı İş İlanları 2020

Turkcell personel alımı iş ilanları başvurusu nasıl yapılır? Turkcell personeli olmak için şartlar nedir? Turkcell ne kadar maaş alırım? Bu soruların cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz. Turkcell Türkiye’nin en büyük operatör şirketlerinden birisidir. Bu sebeple her geçen gün büyümekte ve bu büyüme aşamasında da yeni elemanlara ihtiyaçları olmaktadır.

Turkcell Personel Alımı İş İlanları 2020

Turkcell personel alımı iş ilanları başvurusu nasıl yapılır? Turkcell personeli olmak için şartlar nedir? Turkcell ne kadar maaş alırım? Bu soruların cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz. Turkcell Türkiye’nin en büyük operatör şirketlerinden birisidir. Bu sebeple her geçen gün büyümekte ve bu büyüme aşamasında da yeni elemanlara ihtiyaçları olmaktadır. Turkcell eleman başvurusu 2020 yılında da belirli dönemlerde güncellenecek ve yeni iş başvuruları yapmanız için fırsatlar verilecektir. Sürekli olarak kadrosunu geliştiren Turkcell üzerinden sizde iş başvurusu yapabilir ve kariyer hedeflerinizi bu firma ile gerçekleştirebilirsiniz.

Turkcell personel alımı iş başvurusu yapacak olanlar firmanın insan kaynaklarından bilgi alabilirler. Ayrıca resmi internet sitesi ile sürekli olarak tercih edilen iş ilanları sitelerinde de firma bünyesinde çalışmak üzere eleman ihtiyaçları olduğunu söyleyebiliriz. Eğer sizde bu firmadan başvuru yapacak şartlara uygunsanız personel adayı olarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

Turkcell İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Her şirketin resmi internet sitesinde olduğu gibi Turkcell insan kaynakları ve kariyer sayfalarından da iş başvurunuzu yapmanız mümkündür. Bu sitelerde iş başvurusu yapacaksanız açık pozisyonları takip etmeniz gerekiyor. Siteye üye olup, CV oluşturduktan sonra boş pozisyonlara göre iş başvurusunda bulunmak için iş başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Turkcell iş başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra bu formun yanına CV’nizi ekleyip başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Başvurunuz doldurduğunuz forma göre değerlendirilecektir.

Turkcell İş Başvurusu Yapacağınız Pozisyonlar Nelerdir?

Turkcell iş başvurusu yapacak olan personel adayları hangi pozisyonlarda başvuru yapacaklarını da araştırmaktadırlar. Turkcell operatör olduğu için en fazla çağrı merkezi için personel alımı yapılmaktadır. Turkcell çağrı merkezleri 7 -24 hizmet verdikleri için sürekli vardiyalı şekilde günde 8 saat çalışabilirsiniz. Müşteri temsilcisi alımı, vardiya amiri alımı, veri merkezi destek uzmanı alımı, eğitmenler, takım liderleri, saha satış elemanı, mağaza elamanı, mağaza müdürü, raporlama geliştirme uzmanı gibi pek çok pozisyonda iş başvurusu yapabilirsiniz. Bu pozisyonlar için sürekli eleman ihtiyacı olduğunu da söylemek istiyoruz.

Turkcell’de Çalışmak İçin Şartlar Nedir?

Her şirketin olduğu gibi Turkcell şirketinin de belirli politikaları vardır. Bu politikalar haricindeki başvurular maalesef kabul edilmeyecektir. Genel olarak daha önce çalışmış ve iş tecrübesi olan kişiler bu başvuruları yapsa da bazı pozisyonlara göre vasıfsız eleman tercihi de yapılmaktadır. Turkcell iş başvurunuz kabul olursa da 1 aylık bir eğitim alacaksınız ve bu eğitim sonrasında işe başlayacaksınız. Bu eğitim boyunca da maaş alacağınızı söylemek istiyoruz.

Bunun için firma belirli şartlara uygun olan kişilerin başvurularını kabul etmektedir. Firma başvurusu yapacak olan kişiler aşağıdaki şartlara uygun olmalıdırlar.

 • Adayın TC vatandaşı olması gerekir.
 • Adayın en az lise mezunu olması gerekir.
 • Saha çalışmasına yatkın, tempolu çalışacak ve güler yüzlü personel olması gerekiyor.
 • Başvuru yapacağı pozisyona göre tecrübeli olması gerekir.
 • Erkek adayların askerlik sorunu olmaması, bayan adayların da en az 19 yaş ve üzerinde olması gerekmektedir.
 • Mühendislik ve müdürlük pozisyonlarına başvuru yapacak adayların en az 4 yıllık üniversite mezunu olması gerekmektedir.

Turkcell Personel Başvurusu Kabul Olduktan Sonra İstenilen Evraklar

Yukarıda verdiğimiz şartlara uygun olan adaylar başvuruları kabul olduktan sonra eğitime başlayacaklardır. Bu eğitim başlangıcında işe giriş olması için bazı evrakları da firmaya vermeniz gerekiyor. Bu evraklardan bazıları şunlardır.

 • 4 adet vesikalık fotoğraf
 • Kimlik
 • İkametgah Belgesi
 • Adli sicil kaydı belgesi
 • Sağlık ve akciğer raporu
 • Sigorta Sicil Numarası kağıdı
 • Erkek adaylar için askerlik durum belgesi
 • Diploma fotokopisi
 • Varsa sertifikalarınızın fotokopileri

Bu evrakları verdikten sonra işe giriş ve sigorta girişiniz başlayacaktır. Eğitim boyunca da sigortalı olacağınızı söylemek istiyoruz.

YORUM EKLE