Peşin 24 maaş ödenecek! Devlet yardımı hemen hesaba yatıyor! Başvuru şartı ve süresi var. Sakın süreyi kaçırmayın!

Devlet yardımı duyurusu hafta sonunda geldi. Başvuru yapan ve talep eden vatandaşların hesabına peşin 24 maaş ödeme yatacak. Süre sınırı bulunan devlet yardımının detayları haberimizde…

Ekonomi 10.10.2021 - 18:47 10.10.2021 - 18:47 Volkan Arık

Peşin 24 maaş ödenecek! Devlet yardımı hemen hesaba yatıyor! Başvuru şartı ve süresi var. Sakın süreyi kaçırmayın! Başvuru yapan vatandaşlara tek sefere mahsus olarak 24 maaş peşin ödeme yapılacak. Devlet yardımı olarak ödenecek olan bu paralar da geri ödeme bulunmuyor. Sadece süresi içerisinde başvuru yapmak ve talep etmek gerekiyor. Ancak belirlenen süre içinde başvurularını tamamlamayan var şansını kaybediyor. O nedenle 24 maaş peşin ödeme devlet yardımından faydalanmak için hemen başvuru işlemlerine başlamanız gerekiyor.

Devlet, yetim olan kız çocuklarına evlenmeleri durumunda 24 maaş çeyiz yardımı ödemesi yapıyor. Yine evlenme niyetiyle hesap açan ve bu hesapta para biriktir an nerede devlet desteği veriliyor. Evlenmek isteyenlerin mutlaka bu şansı değerlendirmesi banka hesabında biriktirdikleri parayı katlamaları tavsiye ediliyor. Devletten çeyiz yardımı almanın Elbette bir takım şartları var. Aynı zamanda evlilik hesabı açanlara da devlet desteğinin kuralları bulunuyor. Çeyiz yardımı ve evlilik yardımı ile ilgili detaylar haberimizin devamında...

EVLİLİK HAZIRLIĞI YAPANLARA DEVLETTEN DESTEK

Türkiye'de Sosyal Güvenlik yasalarına göre evlilik hazırlığı yapan gençlere devlet tarafından önemli yardımlar sağlanıyor. Çeyiz yardımı olarak bilinen bu ödemeler iki gruba ayrılıyor. 24 maaş peşin ödeme yetim kız çocuklarına veriliyor yani onlara tek sefere mahsus olarak 24 maaşlık bir yardım sağlanıyor. Yetim kız çocukları evlenmeye karar verdiklerinde devletin sağladığı bu imkândan başvuru süresi içerisinde yararlanabiliyor. Devletin evlilik hazırlığı yapan gençlere sağladığı diğer bir destek ise Banka hesabı desteği. Evlilik niyetiyle Banka hesabı açan ve burada para biriktiren gençlere devlet de katkı veriyor.

pesin-24-maas-odenecek-devlet-yardimi-hemen-hesaba-yatiyor-basvuru-sarti-ve-suresi-var-sakin-sur-2

ÇEYİZ YARDIMI NASIL ALINIR?

Babasını kaybetmiş kız çocukları devletten yetim maaşı alabiliyor. Kız çocukları evlenmeye karar verdiklerinde ise aldıkları maaşın 24 katına kadar çeyiz yardımı alıyor. Çeyiz yardımı almak için başvuru yapma şartı aranıyor. Yetim kız çocukları evlendikleri süreden itibaren bir yıl içerisinde başvuru yapmaları durumunda aldıkları yetim maaşını 24 katına kadarını devletten talep edebiliyor ve paralar banka hesabına yatıyor.

pesin-24-maas-odenecek-devlet-yardimi-hemen-hesaba-yatiyor-basvuru-sarti-ve-suresi-var-sakin-sur-3

EVLİLİK HESABI AÇANLARA DEVLET DESTEĞİ

Diğer yandan devlet sadece yetim kız çocuklarını değil aynı zamanda evlenmeye karar veren tüm gençlere de evlilik desteği veriyor. Çeyiz hesabı desteği olarak bilinen bu destekten faydalanmak için gençlerin 24 yaşından önce bankada evlilik birikimi için hesap açtırmaları gerekiyor. Hesap açtırdıktan sonra ödeme yapmaya ve burada para biriktirmeye karar veren gençler 27 yaşından önce evlenmeleri halinde Devletten de bankada biriken paraları kadar destek alma şansı elde ediyor.

pesin-24-maas-odenecek-devlet-yardimi-hemen-hesaba-yatiyor-basvuru-sarti-ve-suresi-var-sakin-sur-1

24 MAAŞ PEŞİN ÖDENİYOR

Babası vefat eden ve babasından yetim maaşı alan kız çocukları çeyiz yardımı parasını peşin olarak tahsil edebiliyor. Evlendikten sonra SGK'ya müracaat etmeleri halinde aldıkları maaşın 24 katı kadar ödemeyi peşin alabiliyorlar. Müracaatlar bizzat ve SGK’ya yapılıyor başka bir şekilde müracaat kabul edilmiyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@