Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek ve Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) tarafından 21'er gün hak mahrumiyeti ve 50'şer bin lira para cezasıyla cezalandırıldı.

Türkiye Futbol Federasyonu Disiplin Kurulu (PFDK), Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'e kulüp sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda sportmenliğe aykırı hareketi gerekçe göstererek ceza verdi. Ayrıca Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi'ye de kulüp resmi internet sitesinde yer alan sportmenliğe aykırı hareketler ile hakem ve diğer müsabaka görevlileri hakkındaki açıklamaları nedeniyle ceza uygulandı.

PFDK tarafından yapılan açıklamada, Dursun Özbek'in kulüp sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımın futbolun fair play ilkesine aykırı olduğu ve bu nedenle 21 gün men cezası verildiği belirtildi. Ayrıca Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi'nin kulüp resmi internet sitesinde yaptığı açıklamaların da sportmenliğe aykırı olduğu ve bu nedenle 21 gün men cezası ile cezalandırıldığı ifade edildi.

PFDK, her iki başkanın da yaptığı açıklamaların futbol camiasında olumsuz etkiye neden olduğunu ve futbolun ruhuna aykırı olduğunu vurguladı. Federasyon, sporcuların, teknik direktörlerin ve kulüp yöneticilerinin fair play kurallarına uygun davranmaları gerektiğini hatırlattı ve bu kurallara uymayan kişilerin cezalandırılacağına dikkat çekti.

Futbol Disiplin Kurulundan Para Cezası

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Süper Lig'de oynanan maçlarla ilgili olarak yapılan açıklamalar için kulüp yöneticileri, teknik direktörler ve başkanlar hakkında cezalar verdi.

Galatasaray Sportif AŞ Başkan Vekili Erden Timur, Adana Demirspor maçının ardından yaptığı açıklamalar nedeniyle 21 gün hak mahrumiyeti ve 50 bin lira para cezasıyla cezalandırıldı. Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk ise hakem ve diğer müsabaka görevlileri hakkında yaptığı açıklamalar nedeniyle ceza almadı.

Beşiktaş Asbaşkanı Emre Kocadağ, kulüp resmî sitesinde yayınlanan açıklamaları nedeniyle 200 bin lira para cezası aldı.

Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak ise Galatasaray maçının ardından yaptığı sosyal medya paylaşımları nedeniyle 100 bin lira ceza aldı.

PFDK ayrıca Beşiktaş'a 300 bin lira, Galatasaray'a 200 bin lira, Fenerbahçe ve Yukatel Kayserispor'a da 56'şar bin lira para cezası verdi.

TAYLAN MAHMUT ÇORTA SİYASET SAHNESİNDE! TAYLAN MAHMUT ÇORTA SİYASET SAHNESİNDE!