Pfizer: Aşı %95 Etkili Ve Güvenli

ABD'li Pfizer ve Almanya merkezli BioNTech ortaklığı tarafından geliştirilen coronavirüs aşısının %95 oranında etkili olduğu açıklandı. Daha önce en az %90 olarak açıklanan aşının %95 etkili olduğu açıklaması Moderna'nın %94.

Genel 18.11.2020 - 15:36 04.05.2021 - 04:24 İlan35
ABD'li Pfizer ve Almanya merkezli BioNTech ortaklığı tarafından geliştirilen coronavirüs aşısının %95 oranında etkili olduğu açıklandı. Daha önce en az %90 olarak açıklanan aşının %95 etkili olduğu açıklaması Moderna'nın %94.5 oranında etkili aşı açıklamasından birkaç gün sonra yapıldı. FDA'ya acil kullanım için başvuruda bulunacaklarını açıklayan Pfizer, aşının güvenilir olduğunu ve ciddi yan etkilerinin bulunmadığını iddia etti.

FDA tarafından yapılacak incelemeler sonucunda Pfizer'in coronavirüs aşısının durumu kontrol edilecek ve çalışmalar sonucunda onay verilecek ya da onay verilmeyecek. Nihai sonuçlara göre Pfizer aşının güvenilir olduğunu ve herhangi bir sıkıntı oluşturmadığını iddia etti.

ABD'li ilan devi Pfizer, aşının etnik köken ve yaş grubuna bağlı olarak etkinliğinin değiştiğini ancak tüm dünyada uygulanabilecek bir aşı olmayı sürdürdüğünü açıkladı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@