Pi Network 2021! Pi Network nedir?

Son günlerde çeşitli platformlarda adından sıkça söz ettiren Pi Coin yeni nesil dijital bir kripto para birimidir. Dünyada en çok kullanılan platform olmak ve üyeler arasında dijital parayla hizmet veren bir pazar oluşturabilmek ve böylece ekonomi yaratm

Ekonomi 18.03.2021 - 17:04 04.05.2021 - 04:20 İlan35
Son günlerde çeşitli platformlarda adından sıkça söz ettiren Pi Coin yeni nesil dijital bir kripto para birimidir. Dünyada en çok kullanılan platform olmak ve üyeler arasında dijital parayla hizmet veren bir pazar oluşturabilmek ve böylece ekonomi yaratmayı hedefleyen Pi Network, Stellar platformu temel alınarak yaratılmış olan yeni bir kripto paradır.

Pi, temelde Bitcoin ve diğer kripto paralar ile aynı mantığa sahip olmasına rağmen işleyiş açısından daha farklıdır.Uygulama ekran bloğu akıllı kontrat desteği ile üyeler ve platform dışından geliştiriciler tarafından ana ekran ücretli tanıtımları ve bir merkez olmaksızın uygulamalar ile desteklenmekte.

Kazıma başlandığı andan itibaren uygulama 24 saatlik periyotlar arasın da aktive edilmesi şartına bağlı, 3 adet 24 saatlik kazım periyotu tamamlandığında katkıcı rolüne kavuşuyor ve güvenlik çemberi kuruyor. Güvenlik çemberine istendiği kadar üye eklenebiliyor ancak yalnız beşinden faydalanılıyor. Çemberde bulunan her üye temel kazım hızını ve toplam kazım hızını yüzde yirmi oranında artırıyor. Pi ile kazanmak için tüm üyelerin odaklanması gereken tek şey dijital pazar sürecine, Pi ekonomisine ve ekosistemine reel üretim ya da tüketim ile nasıl katkıda bulunacağıdır.

Tüm kripto paralarda grafik kartları ile kazım işlemi yapılmakta ve muazzam derecede bir elektrik harcanmaktadır. Pi ise bunlardan farklı olarak Pi Network ağına girdikten sonra internet ve elektriğe ihtiyaç duymadan kazım yapabilmenizi sağlıyor. Bu ayrışma eyer ki mevcut durum değişir de sistem üzerin de işlem görülmesi durumun da Pi Network enteresan yerlere gelebileceği yönün de yorumlanıyor. Pi coin için de bir karşılık vardır. Steller platformu örnek alınarak oluşturulan Pi coin için enerji sarfiyatı simule edilerek Pi üretilmesi esasına dayanır. Bunun için elektrik enerjisi kullanmak yerine indirilen uygulama telefonda çalışır ve pi coin karşılığı buradan sağlanır. Mademcilik işlemini bir bakıma sanala dönüştüren sistem kripto para dünyasında da bir ilktir.

Pi'nin kripto para borsalarında listelenebilmesi için öncelikle kendi ana blok zincirine (Mainnet) geçmesi gerekiyor. Ayrıca sistemin tüm fonksiyonlarının da kopya bir blok zinciri ile test edilmesi de gerekiyor. Tüm bu testlerden sonra Pi'nin hatasız ve müdahale edilemeyecek bir şekilde çalıştığı kanıtlanırsa ana blok zincir olan Mainnet'e geçebilir.

Uzman görüşleri doğrultusun da 2019'un son çeyreğinde Stanford üniversitesinde okuyan 3 genç ile başlatılan Pi Network 2021'in yılı içerisin de borsaya girişi planlanıyor, gelecek vaad eden bir coin olduğunu da söyleniyor.

Pi Network’ eleştirisel boyut ta bakanlar ise 2019’dan bu güne kadar hala total arzın hala belli olmaması, bunun yanı sıra hala bir Pazar ağının orta da olmaması ve son olarak gerçek anlam da hala bir ekosistemin olmayışı.

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@