Ramazan Ayı yaklaşıyor ve pide fiyatları da şehirler bazında tek tek açıklanmakta. 2023 yılında Ramazan pidesi kaç TL oldu? Gelen zamla birlikte vatandaşlar da çok şaşırdı. Gramajı düşen pidenin aynı zamanda daha pahalıya satılacağı öğrenildi. İşte güncel Ramazan pidesi fiyat listesi...

Ramazan heyecanı her geçen gün daha da artıyor. Ramazan'ın en güzel aktivitelerinden birisi de elbette pideler olacak. Sıcak ve bir o kadar lezzetli pideleri tatmak isteyenler şimdiden sıraya girdi. Peki İzmir'de pide için güncel fiyat belirlendi mi?

İzmir Ramazan Pidesi Fiyatına Zam!

İzmir'de satılacak Ramazan pidesinin fiyatında değişiklik yapıldı. Güncel olarak pidenin fiyatı 350 gramı 6 TL iken bu sene 320 gramı 10 TL'den satışa sunulacak. Pidenin hem gramajı düştü hem de fiyatı bir anda yükseldi. Bu karar sonrasında Ramazan'da satılacak pidenin değeri beklenmedik şekilde arttı.

TBMM Onay verdi: 10 bin TL kredi başvurusu başladı! EMEKLİLER alacak! TBMM Onay verdi: 10 bin TL kredi başvurusu başladı! EMEKLİLER alacak!

ramazanpidesiii

Kararı İzmir Ticaret Odası  Açıkladı!

İzmir Ticaret Odası , yapmış olduğu açıklamada pide fiyatındaki artışın sebebini maliyet olarak gösterdi. 23 Mart 2023 tarihinden itibaren pideler satılmaya başlanacak. Ramazan boyunca sürecek olan satışlarla birlikte vatandaşın eskisine nazaran daha fazla pide satın alıp almayacağı da merak konusu haline geldi.