Şampiyonlar Ligi'nde H Grubu son maçında iddiası bulunmayan temsilcimiz Başakşehir, gruptan çıkma iddiasını sürdüren Fransız ekibi PSG'ye konuk oldu. Maçın 14'üncü dakikasında patlak veren olay geceye damgasını vurdu.

TBMM'de Karar Verildi! İhtiyaç Sahiplerine 5 Ay Ertelemeli 10.000 TL Nakit Ödeme Yapılacak TBMM'de Karar Verildi! İhtiyaç Sahiplerine 5 Ay Ertelemeli 10.000 TL Nakit Ödeme Yapılacak
Şampiyonlar Ligi'nde H Grubu son maçında iddiası bulunmayan temsilcimiz Başakşehir, gruptan çıkma iddiasını sürdüren Fransız ekibi PSG'ye konuk oldu. Maçın 14'üncü dakikasında patlak veren olay geceye damgasını vurdu.Maçın dördüncü hakemi olan Sebastian Coltescu’nun, Başakşehir'in yardımcı antrenörü Pierre Webo'ya ırkçılık yaptığını belirten Başakşehir yedek kulübesi tepki gösterdi. Maçın orta hakemi Ovidiu Hategan'a durumu anlatan Başakşehir heyeti, Pierre Webo'ya ırkçılık yapıldığını belirtti.


"Bu siyah adam" ifadesi geceye damga vurdu!


Maçın dördüncü hakemi olan Sebastian Coltescu’nun, Webo'dan "Bu siyah adam" diye bahsetmesi üzerine her iki takım da sahadan çekildi. Karşılaşmanın farklı bir hakem dörtlüsüyle bu akşam kaldığı yerden devam edeceği bildirildi. Olayın ardından hem dünyadan hem Türkiye'den tepkiler gecikmedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, bu ırkçılık olayı sonrası UEFA'nın gereken adımları atacağına inandığını belirtti.Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da ırkçılığın bir insanlık suçu olduğunu ve Başakşehir Kulübünün onurlu duruşunu desteklediklerini bildirdi.İşte maçı ertelenmesinin ardından siyasilerden gelen ırkçılık karşıtı paylaşımlar...