Piknik Yasağı Nedir? LGBTİ Maçka Parkı Piknik Onur Haftası Polis Baskını!

Twitter'da Piknik Yasaklanamaz etiketi neden TT oldu merak edildi. Maçka Parkı'nda Onur Haftası için LGBTİ'lilerin pikniğine polis baskını! Gökkuşağı temalı her şey yasaklandı!

Gündem 22.06.2021 - 20:27 22.06.2021 - 20:28 Ece Sahan

İstanbul Maçka Parkı'nın girişi kapatıldı. Polisler parka girmek isteyenlere çanta araması yaptı ve gökkuşağı temalı her şeye el konuldu. Pikniğe gitmek isteyenlere "Yan yana durursanız sizi dağıtırız" denildiği iddia edildi.

Adalar Emniyet Müdürlüğü'nün ardından Şişli Kaymakamlığı Onur Haftası için Maçka Demokrasi Parkı'nda LGBTİ+'ların düzenlenmek istediği pikniği yasakladı.

Polis girişleri kaparken, arka kapıda yapılan aramada gökkuşağı temalı eşyalar alınmadı. Ana giriş kapısından parka girmek isteyenlere "Bir nedeni yok, yasak" denildi.

Levent Pişkin "Renkli çoraplar, renkli şapkalar bile alınmıyor" dedi.

Umut Rışvanlı ise "İstanbul LGBTİ Onur Haftası Komitesi olarak Heybeliada'da piknik etkinliğimiz vardı. Ancak etkinliği Maçka Parkı'na taşımak zorunda kaldı. Emniyet Müdürü oradaki işletmeciyi tehdit etmiş. Burada çanta araması yapıyorlar ve LGBTİ unsuru diye kodladıkları şeyleri almıyorlar. 

Bu unsurlar neler? Renkli çoraplar, renli şapkalar gibi eşyalar. Hiçbir suç unsuru olmayan eşyalar yani." dedi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@