Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi öğrencisi olan Pınar Gültekin (28), Muğla'nın Menteşe ilçesinde Karabağlar Yaylasındaki bağ evinde önce boğularak sonra da yakılarak öldürüldüğü ortaya çıkmıştı. Cinayeti işlediğini önce reddeden Gültekin'in sevgilisi Cema

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi öğrencisi olan Pınar Gültekin (28), Muğla'nın Menteşe ilçesinde Karabağlar Yaylasındaki bağ evinde önce boğularak sonra da yakılarak öldürüldüğü ortaya çıkmıştı. Cinayeti işlediğini önce reddeden Gültekin'in sevgilisi Cemal Metin Avcı, ortaya konan kanıtlar sonrası cinayeti işlediğini itiraf etmişti. Avcı'nın kardeşi olan Mertcan Avcı'nın telefonunun sinyallerinin de Gültekin'in öldürüldüğü saatlerde o bölgelerde tespit edilmesi üzerine Mertcan Avcı "delil karartmak" nedeniyle tutuklanarak cezaevine konulmuştu.


Yurt dışı yasağı şartlı tahliye kararı!


Pınar Gültekin'in öldürülmesi davasının 3'üncü duruşması bugün görüldü. Duruşmada katil zanlısı Cemal Metin Avcı ile delil karatma nedeniyle tutuklanan kardeşi Mertcan Avcı da yer aldı. Duruşma sonucunda Mertcan Avcı'nın "yurt dışı yasağı şartıyla" tahliyesine hükmeden hakim kararını verdi. Öte yandan Gültekin ailesinin, davaya farklı bir hakim atanmasına ilişkin talebi de reddedildi. Pınar Gültekin cinayetine ilişkin kararın verilmesi için yapılacak bir sonraki duruşmanın tarihinin 26 Nisan olduğu aktarıldı.


Sıddık Gültekin duruşmayı terk etmişti


Pınar Gültekin'i öldürdüğünü itiraf eden Cemal Metin Avcı'nın "canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme" suçlamasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılması isteniyor. Pınar Gültekin'in öldürüldüğü saatlerde bölgede telefon sinyallerine rastlanan Cemal Metin Avcı'nın kardeşi Mertcan Avcı'nın ise delilleri kararttığı suçlamasıyla 5 yıl hapsi isteniyordu. Bir önceki duruşmada yargılamanın adil olmadığını düşünen Pınar Gültekin'in babası Sıddık Gültekin, duruşmayı terk etmiş ve hakimin değiştirilmesini talep etmişti.