Ünlü pizza restoranında yaşandığı iddia edilen görüntüler sosyal medyayı ayaklandırdı. Pizza tahtalarını terliklerle yerde yıkadılar, sosyal medya "Dominos skandalı" başlıkları ile sallandı.

Türkiye'de birçok noktada şubesi bulunan ünlü pizza zincirinde, bir kadın müşterinin çektiği söylenen görüntülerde müşterilerin üzerinde yemek yedikleri pizza tahtaları terliklerle yerlerde yıkandığı görüldü.
Ülke çapınca yaklaşık 600 şubesi bulunan Dominos'un bir şubesinde çekildiği söylenen görüntüler tartışma yarattı.

Şubenin arka tarafına çıkarılan ve üzerlerinde müşterilerin yemek yediği pizza tahtaları yerlere atılarak bir şube çalışanı tarafından terlikleriyle yıkanan pizza tahtalarının hangi şubede çekildiği tespit edilemedi.

Ancak görüntülerdeki kişinin firmanın resmi personel kıyafetlerini giydiği görüldü.

"DOMİNOS PİZZA SKANDALI" Dendi!

TFF Başkanı Büyükekşi: “EURO 2024’e Gitme Konusunda Kararlıyız” TFF Başkanı Büyükekşi: “EURO 2024’e Gitme Konusunda Kararlıyız”

Domino's Pizza, Swadlincote - Restoran Yorumları - Tripadvisor

Konuyla ilgili olarak Aykırı'nın ulaştığı butik bir pizzat işletmecisi Emin O. ise böyle bir yöntemin olamayacağını bildirerek pizza tahtalarının özel olarak buharlı makinelerde yıkandığını ve sıklıkla yenilediklerini söyledi.

Emin O. "Türkiye'nin önde gelen bir pizza şubesinde bu görüntüyü görmemiz, birçok açıdan gıdadaki denetimsizliğin hangi noktalara ulaştığını gözler önüne seriyor" ifadelerini kullandı.

Skandal görüntülerin ardından, gözlerin çevrildiği Dominos pizza firmasından ise açıklama bekleniyor.