PKK ile DEAŞ arasındaki canlı bomba pazarlığı ortaya çıktı!

TSK'nın (Türk Silahlı Kuvvetleri) darbe üstüne darbe vurduğu terör örgütü PKK ile terör örgütü DEAŞ arasında yapılan canlı bomba pazarlığı ortaya çıkarıldı. 

Güncel 28.04.2021 - 12:39 04.05.2021 - 04:18 İlan35

TSK (Türk Silahlı Kuvvetleri) hem terör örgütü PKK'ya hem de terör örgütü DEAŞ'a nefes aldırmıyor. Mehmetçik'in operasyonları sonucu ağır kayıplara uğrayan terör örgütleri en sonunda iş birliği yapmak zorunda kaldı. Terör örgütü PKK ile terör örgütü DEAŞ arasındaki canlı bomba pazarlığı ortaya çıkarıldı. Söz konusu pazarlığın ayrıntıları, Haseke ve Kamışlı'da iki ayrı kaynak tarafından anlatıldı. İki terör örgütü arasındaki canlı bomba pazarlığının, Demokratik Toplum Hareketi mensuplarınca gerçekleştirildiği ifade edildi. 

27 DEAŞ'lı terörist ile anlaşmaya varıldı

Roj Kampı ile El-Hol Kampı'nda bulunan 114 DEAŞ'lı aileyle pazarlık yapıldığı ve söz konusu pazarlığın iki ay boyunca sürdüğü bildirildi. İlk olarak 27 DEAŞ'lı terörist ile anlaşmaya varıldığı aktarıldı. DEAŞ'lı teröristlere daha sonra bombalı saldırı alanında eğitim verildiği kaydedildi. 8'i kadın olmak üzere 27 DEAŞ'lı teröristin Tel Abyad, Resülayn, Afrin, İdlib ve Fırat Kalkanı bölgelerine sızdırılmak istendiği öğrenildi. Bu teröristlerden eylem zamanı ve eylem bölgesi için beklemeleri talep edildi. Terör örgütü PKK ile terör örgütü DEAŞ arasındaki pazarlık esnasında Türkiye'ye yönelik saldırı hazırlığının değerlendirildiği ve konuya ilişkin bir ekibin oluşturulması için görüşme yapıldığı belirtildi. 

MİT takibe başladı!

Haseke bölgesinde iki terör örgütü arasında yapılan pazarlıkların yanı sıra TSK (Türk Silahlı Kuvvetleri) unsurlarının bulunduğu alanlara yönelik saldırı planlarının MİT (Millî İstihbarat Teşkilâtı) tarafından takip edildiği öğrenildi. MİT (Millî İstihbarat Teşkilâtı), sahada bulunan DEAŞ'lı teröristleri sıkı bir şekilde izlemeye başladı. Eylem hazırlığında olan DEAŞ'lı 5 bombacı teröristin, istihbarat tarafından düzenlenen operasyon sonucu sağ olarak ele geçirildiği bildirildi. 

20'si yabancı ülkelerden gelmiş!

Terör örgütlerinden arındırılmış alanlara yönelik saldırı düzenlemeyi planlayan DEAŞ'lı teröristlerden 7'sinin Suriye kökenli olduğu ifade edildi. Bu teröristlerden 20'sinin de yabancı ülkelerden geldiği tespit edildi. Kadınların teçhizat ve patlayıcı taşımada kullanılmasının planlandığı öğrenildi. Terör örgütü PKK'nın anlaşma sağladığı DEAŞ'lı teröristlerin ailelerinin, Kamışlı bölgesinde bulunan ve PKK'lı teröristlerin koruduğu bilinen çiftlik evlerine götürüldükleri kaydedildi. Kamışlı bölgesine götürülen kadınlardan 3'ünün eşinin hapiste bulunduğu ve terör örgütü PKK tarafından hücreye konulduğu bildirildi. Terör örgütü PKK ve terör örgütü DEAŞ arasında gerçekleştirilen anlaşmanın ardından 7 gün boyunca eğitim verildiği ve yabancı istihbarat unsurlarından bazılarının bu eğitimleri desteklediği ortaya çıkarıldı.  

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@