PKK yıktı, devlet yaptı! Şimdi de ticaret merkezi geliyor...

Mardin ilinin Nusaybin ilçesinde Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yapılan yeni evlerden sonra 52 dükkanın bulunduğu ticaret merkezinin yapılması için de kollar sıvandı. İhale ilana çıktı.

Ekonomi 26.04.2021 - 06:11 04.05.2021 - 04:18 İlan35

Bölgenin kalkınmasına, halkın refahına engel olmak için PKK’nın yürüttüğü terör faaliyetleri sebebiyle ismi terörle anılan şehirler ve ilçeler, Türk güvenlik güçlerinin kararlı ve kesintisiz operasyonları ve devletin yatırımlarıyla iyice toparlanıp ayağa kalktı. 

Kahraman güvenlik güçlerinin yürüttüğü başarılı operasyonlarla normal hayata dönebilen kentler arasında yer alan Mardin’de, PKK’nın yıktığı ve yerine devletin lükslerini inşa ettiği evlerin ardından yeni bir çalışma başlatılıyor.

Bölücü terör örgütü PKK’nın yakıp yıktığı, Türkiye Cumhuriyeti devletinin ise baştan inşa ettiği Nusaybin ilçesinde 52 dükkanın bulunduğu ticaret merkezinin hazırlıkları yapılıyor.

İhale ilanına çıkılan ticaret merkezi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bağlısı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından hayata geçirilecek.

İhalenin ayrıntıları

18 Mayıs 2021 Salı günü saat 14.30'da başkent Ankara'da düzenlenecek ihalenin ayrıntıları ise şu şekilde:

"Mardin iline bağlı Nusaybin ilçesinde altyapı ve çevre düzenlemesi dâhil 52 dükkanlı olacak Ticaret Merkezi inşaatı yapım işi ihalesi 18 Mayıs 2021 (Salı günü) tarihinde ve saat 14.30’da Türkiye Cumhuriyeti Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bağlı TOKİ (Toplu Konut İdaresi) Başkanlığının Bilkent Plaza B1 Blok adresinde gerçekleştirilecektir. Sözleşme tarihinden itibaren 10 gün zaman zarfında yer teslimi yapılacak ve işin yapımına başlanacaktır. İşin bitimi ise yer teslim tarihinden itibaren dört yüz (400) takvim günüdür."

Gelişmelerden Haberdar Olun

@