Bir dönem ünlü teknik direktör Jose Mourinho ile Manchester United'da beraber çalışan Fransız yıldız futbolcu Paul Pogba, eski hocasını yerden yere vurdu. Takımın eski teknik direktörü Mourinho ile şimdiki hocası Ole Gunnar Solskjaer'ı kıyaslayan Pogba,

En Değerli 100 Kulübün Olduğu Listede 2 Süper Lig Takımı Var! En Değerli 100 Kulübün Olduğu Listede 2 Süper Lig Takımı Var!
Bir dönem ünlü teknik direktör Jose Mourinho ile Manchester United'da beraber çalışan Fransız yıldız futbolcu Paul Pogba, eski hocasını yerden yere vurdu. Takımın eski teknik direktörü Mourinho ile şimdiki hocası Ole Gunnar Solskjaer'ı kıyaslayan Pogba, Mourinho'yu kıyasıya eleştirdi. Portekizli teknik adam Mourinho'nun takımı çalıştırdığı dönemde Fransız futbolcu Pogba'nın takımdan ayrılacağı iddiaları ortaya atılmış ancak ayrılan taraf Mourinho olmuştu. Sky Sport televizyonuna o dönemde yaşananları anlatan 28 yaşındaki Fransız futbolcu, Portekizli çalıştırıcının futbolculara karşı sergilediği tavrı eleştirdi.


"Ole sizi kenara atmaz ancak Jose bunu yapabilir"


Portekizli teknik adamın Manchester United ile 3 kupa kazandığı ilk dönemde işlerin yolunda gittiğini belirten Pogba, daha sonra yaşananlar nedeniyle Mourinho ile aralarının bozulduğunu kaydetti. Şimdiki teknik adamları olan Solkkjaer'in oyunculara karşı son derece saygılı olduğunun altını çizen Pogba, "Ole sizi kenara atmaz ancak Jose bunu yapabilir" diye konuştu.Mourinho ile bir gün aralarının iyi olduğunu kaydeden Pogba, ertesi gün anlamsız şekilde ters tavırlar sergileyen Mourinho'yu çözemediklerini vurguladı. Mourinho'nun oldukça dengesiz bir karakter yapısına sahip olduğunu aktaran Pogba, "Onunla geçinmek imkansızdı" dedi.

"Luke Shaw, Solskjaer ile yeniden doğdu"


Takımın şimdiki çalıştırıcısı Solskjaer'in daha cana yakın olduğunu kaydeden Pogba, her teknik adamın farklı bir yönetim şekli olduğunu ifade etti. Bazen her iki tarafın da çok iyi olmasına rağmen futbolcuyla teknik adamın birbirinin oyun anlayışına uyum sağlayamayabildiğini kaydeden Pogba, Mourinho döneminde kenarda kalan oyuncu Luke Shaw'ın, Solskjaer'ı teknik direktörlük koltuğunu devralmasıyla yeniden doğduğunu söyledi.


Manchester'da tek sezonda 3 kupa kazandılar!


Fransa Milli Takımı'yla finalde Hırvatistan'ı 4-2 yenerek 2018 Dünya Kupası'nı kazanan Paul Pogba, 2012 yılında Manchester United 23 yaş altı takımında İtalyan devi Juventus'a transfer olmuştu. Burada geçirdiği başarılı yılların ardından 2016 yılında Manchester United'ın yolunu tutan Fransız futbolcu, aynı yıl takımın teknik direktörlüğüne getirilen Jose Mourinho ile 2 yıl beraber çalıştı. Manchester United ile 2016-2017 sezonunda 1 UEFA Avrupa Ligi şampiyonluğu kazanan ikili, aynı sezon İngiliz Lig Kupası'nı ve İngiliz Süper Kupası'nı havaya kaldırdı.