Polis olmak isteyen vatandaşların merakla beklediği POMEM polislik başvurusu bugün başladı. 8 bin Polis alımı yapacak POMEM, 7 bin Erkek ve Bin Kadın polis olmak üzere Polis Akademesi tarafından 27.

Ziraat Bankası Açıklama Yaptı! Başvuru Yapan Emekliler İçin ve Çalışanlar İçin 100.000 TL Ödeme Ziraat Bankası Açıklama Yaptı! Başvuru Yapan Emekliler İçin ve Çalışanlar İçin 100.000 TL Ödeme
Polis olmak isteyen vatandaşların merakla beklediği POMEM polislik başvurusu bugün başladı. 8 bin Polis alımı yapacak POMEM, 7 bin Erkek ve Bin Kadın polis olmak üzere Polis Akademesi tarafından 27. dönem POMEM başvuruları şu an başladı. pa.edu.tr polislik başvuru ekranı üzerinden 27. dönem POMEM başvurusu yapabilirsiniz. İşte Pomem başvurusu süreci ve başvuru linki.

27. dönem POMEM başvuruları başladı!

Polis Akademesi başkanlığı Polis meslek eğitim merkezlerine yetiştirilmek üzere 8 bin polis alımı resmen başlattı. Polis olmak için aranan şartlar, polis akademesi başkanlığı resmi sayfası üzerinden ilan edilip 27. dönem POMEM başvuru şartları ve başvuru linki yayınlandı.

Lisans ve Önlisans mezunları başvurabilir!

27. dönem POMEM başvuru ekranı erişime açıldı. 6 bin 400 4 yıllık Üniversite mezunu olmak üzere 5 bin 440 erkek ve 960 kadın ile 1600 ön lisans mezunu 1300 erkek ve 240 kadın polis alınacak.

2 Yıllık Üniversite mezunları başvurabilecek!

POMEM, 27. dönemde sürpriz bir şekilde 2 yıllık Üniversite mezunu da alıyor. 1600 polis, 2 yıllık üniversite mezunları arasında alınacak. 27. dönem POMEM büyük bir sürprizle 2 yıllık üniversite mezunu alacak.

PA çöktü! Pomem başvuru ekranı çöktü!POMEM başvuru ekranı pa.edu.tr girerek yukarıda yer alan 27. dönem pomem giriş sınavı başvuru için tıklayınız linkine tıklayarak, " https://ais.pa.edu.tr/ " adresine girerek başvuru yapabilirsiniz.

27. dönem POMEM başvuruları ne kadar sürecek?

27. dönem POMEM giriş sınavı başvuru ekranı 8 Aralık 2020 ile 21 Aralık 2020 tarihleri arasında yapılacak. 21 Aralık tarihine kadar başvuruları yapabilirsiniz.

27. dönem POMEM sonuçları ne zaman açıklanacak?

27. dönem POMEM sonuçları Şubat ayında açıklanacak ve yetiştirilmek üzere polis adayları Nisan ayından Haziran ayına kadar Polis meslek yüksek okullarında eğitim görecek.