Son günlerde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile açacağı Twitch yayını ile gündeme gelen ünlü Twitch yayıncısı Pqueen'in kim olduğu merak edildi. Genç yaşına rağmen sosyal medyadan oluşturduğu kitle ve takipçi sayısı ile son dönemlerin en

Son günlerde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile açacağı Twitch yayını ile gündeme gelen ünlü Twitch yayıncısı Pqueen'in kim olduğu merak edildi. Genç yaşına rağmen sosyal medyadan oluşturduğu kitle ve takipçi sayısı ile son dönemlerin en popüler isimleri arasında yerini alıyor. Pqueen kullanıcı adıyla kendisini tanıtan sosyal medya fenomeni, Twitch uygulamasındaki hesabında 1 milyona yakın takipçiye sahiptir. 1 milyona yakın takipçisi olan Pqueen'in gerçek adı, yaşı, nereli olduğu merak ediliyor. Peki, Twitch yayıncısı gamer Pqueen kimdir? Gerçek adı ne?Pqueen Kimdir?

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı yayınına konuk alacağını duyuran Twitch yayıncısı Pqueen pek çok kişinin merak ettiği ve araştırdığı isimlerden biri oldu. Dünyaca ünlü canlı oyun platformu olan canlı yayın uygulaması Twitch, kullanıcı sayısını arttırmaya devam ediyor. 10 yılı geçkin süredir faaliyette olan Twitch uygulaması, ülkemizde de pek çok kişi tarafından aktif olarak kullanılıyor. Twitch uygulaması üzerinden canlı yayın açarak para kazanan birçok Twitch yayıncısı da mevcuttur. Twitch'in Türkiye ayağında yer alan kullanıcılardan Pqueen ise Twitch denildiğinde akla gelen ilk isimlerden biri oluyor. Twitch uygulamasında Pqueen olarak bilinen ve milyonlarca kişiye hitap eden Pqueen, açtığı canlı yayınlar aracılığıyla yüz binlerce kişiye hitap ediyor. Pqueen'in kim olduğu, gerçek adı ve yaşı ise en çok merak edilenler arasındadır. Pqueen kimdir bir bakalım.Pqueen kuallnıcı adıyla Twitch yayını açan yayıncının gerçek adı Pelin'dir. Pelin Baynazoğlu, Twitch üzerinde kendisini Pqueen olarak tanıtıyor. Pqueen olarak bilinen Pelin Baynazoğlui Twitch yayınında oynadığı oyunlar ve açtığı canlı yayınlar sayesinde para kazanıyor. Pqueen, Twitch yayınında çeşitli online oyunlar oynayarak izleyicisini yayında tutmayı başarıyor. Pqueen Twitch yayıncısı olmadan önce kendi halinde oyunlar oynayan bir öğrenciydi. Oynadığı bilgisayar oyunlarını canlı yayında oynamaya başlayarak başarılı bir yayıncı ve gamer olmuştur.

Pelin Baynazoğlu yani Pqueen oldukça genç bir yayıncıdır. Pqueen, 18 Temmuz 1992 yılında Ankara'da doğmuştur. Ankara'da doğup büyüyen Pqueen, 28 yaşındadır. 28 yaşındaki Pelin Baynazoğlu, iktisat bölümü okumuştur. İktisat bölümünden mezun olan Pelin Baynazoğlu sonrasında Dumlupınar Üniversitesinde Pedogojik Formasyon eğitimi almıştır. Üniversite eğitimini tamamlayan Pelin Baynazoğlu, şimdilerde İşletme fakültesinde yüksek lisansını yapmaktadır.Pqueen takma adıyla tanınan Pelin Baynazoğlu küçük yaşlardan beri bilgisayar oyunlarına karşı oldukça ilgili ve yeteneklidir. Pelin Baynazoğlu daha 9-10 yaşındayken mahallesinde bulunan internet kafede bilgisayar oyunları oynadığı söyler. Pelin Baynazoğlu küçüklükten beri oynadığı oyunları artık canlı yayında oynamak istediğine karar verince ise Twitch yayın hesabı açar. Küçük yaşta internet kafede oynadığı GTA Vice City oyununu, Twitch yayınında izleyenlerle birlikte oynamaya başlar. Öte yandan Pqueen yani Pelin Baynazoğlu TRT Çocuk ve Gençlik Halk Dansları topluluklarında da başarıyla yer almaktadır. Şimdilerde hayatını yayıncılık yaparak ve sosyal medya işbirlikleriyle sağlayan Pelin Baynazoğlu, Kütahya'da yaşamaktadır. Pqueen'in Twitch hesabında 1 milyona yakın takipçisi bulunmaktadır.