Prefabrik ev almak çoğu vatandaşın artık daha fazla ilgilendiği bir konu olmaktadır. Bunun nedeni ise ev fiyatlarının tavan yapması olarak gösteriliyor.

Neredeyse bedavaya geliyor! Prefabrik ev almak isteyenlere devlet desteği geldi! Global çapta yaşanan olumsuz ekonomik şartlar ve döviz kurundaki hareketler nedeniyle ülkemizde ciddi bir hayat pahalılığı olduğunu söylemek mümkün. Bu noktada bir şeyler satın olmak normalden daha zor olmaya başladı.

Satın alırken en çok zorlanan şeylerden bir tanesi de konutlar olmuştur. Ev almak her zaman zor olarak görülse de son zamanlardaki gelişmeler nedeniyle artık imkansız gibi görünüyor.

Artan Fiyatlara Karşı Prefabrik Konut Seçeneği

Her şeyde olduğu gibi bu konutlarda da fiyat artışı yaşanmış durumda. Vatandaşların çoğu bu evlerin sıfır fiyatlarını karşılamada zorluk çekiyor. Bu de insanları ikinci el prefabrik arayışına yöneltmiştir. Prefabrik konutlar için firmaların yapmış olduğu indirimler de sevindirici bir haber niteliği taşıdı.

Sahibinden yapılan bu ilanlar birçok kişinin ucuza konut sahibi olma hayallerini destekliyor. Uygun fiyata ev sahibi olma hayali olanlar için bu büyük bir fırsat olarak görülüyor.

Ev fiyatları Türkiye’de uçmuş durumda. Hal böyle olunca insanlar gözlerini daha ulaşılabilir gördükleri prefabrik evlere çevirdi. Bilhassa deprem riskinin fazla olduğu alanlarda ve kişinin kendine ait arsanın olduğu yerlere bu evleri yaptırmak iyi bir seçenek olarak görüldü. Talebin artış göstermesiyle beraber bu sektördeki fiyatlar da doğru orantılı olacak şekilde artış gösterdi.

Paraya Sıkışanlar Emekli İse, Emekli Maaşınıza Ek Olarak 50.000 TL Ödeme Alacaksınız! Karar Bugün Verildi! Paraya Sıkışanlar Emekli İse, Emekli Maaşınıza Ek Olarak 50.000 TL Ödeme Alacaksınız! Karar Bugün Verildi!

Parasal destek ile eş güdümlü prefabrik ev yaptırmak isteyen vatandaşlar için 75 bin TL, betonarme ev yaptırmak isteyen vatandaşlar bağlamında ise 200 bin TL parasal destek uygulanacağı açıklandı. 
 

ilan365.net özel haber