Prefabrik evlere olan ilginin artmasıyla birlikte önemli devlet destekleri veriliyor. Güvenli ve depreme dayanıklı evde yaşamak isterseniz 200 bin TL'lik devlet desteği sunulacak. İşte prefabrik evlerde oturmak için verilen yardım ödemesinde aranan şartlar...

Prefabrik evler, son dönemde büyük önem kazandı. Özellikle de yüksek şiddetli depremlerle birlikte depreme dayanıklı olmayan evlerin nasıl yıkıldığına ne yazık ki şahitlik ettik. Bu tip istenmeyen gelişmeler bir şekilde prefabrik evleri gündemde tuttu. Şimdi ise devletin bu konuda sağladığı bazı desteklerden söz edeceğiz. Prefabrik ev yaptırarak daha güvenli bir alanda yaşama hayali kuran vatandaşların elinden tutulacak.

Bakanlık Devlet Desteğini Duyurdu!

Prefabrik ev konusunda bakanlıktan devlet desteği gelecek. Çeşitli şartlar karşılanırsa bu destekten sizler de yararlanabileceksiniz. 1+1, 2+1, 3+1 ve ayrıca dubleks halde satışa sunulan prefabrik evler büyük ilgi görüyor. Bakanlık, devlet desteğinin sonuna kadar devam edeceğini vurgulamakta. 200 bin TL'lik karşılıksız destekte aranan şartlar da belli oluyor.

PTT'den Emeklilere Ödeme! 100.000 TL'ye Kadar Anında Nakit Ödeme Verilecek! PTT'den Emeklilere Ödeme! 100.000 TL'ye Kadar Anında Nakit Ödeme Verilecek!

Prefabrik Yardımından Kimler Yararlanacak?

Prefabrik ev yapımı konusunda maddi destek alabilecek vatandaşlar için şartlar sıralandı. 65 yaş üstünde olan, dul veya yetim olan vatandaşlara öncelik sağlanacağı vurgulandı. Arazi için ise tam hisseye sahip olunması şartı koşuluyor. 200 bin TL'lik desteği almak mümkün hale gelecek. 
Başvurular Açık!
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, evi güvende olmayan ve bakımsız yerde oturan vatandaşlar için prefabrik desteğine aktif olarak devam ediyor. Başvurular açık ve vatandaşlar dilediklerinde ilgili kurumlar üzerinden başvuru işlemi sağlayabilir. Prefabrik evde yaşamak için yardım alabilirsiniz.