Prens William'dan sosyal medya boykotu çağrısı!

İngiliz Futbol Federasyonu (FA) Başkanı olan Prens William, spor camiasına yönelik sosyal medyadan yapılan ırkçılık ve nefret söylemlerine ilişkin gerçekleştirilen protestoya kendisinin de katılacağını duyurdu. Prens William, pazartesi günü 23:00'e kadar

Magazin 01.05.2021 - 13:34 04.05.2021 - 04:18 İlan35

Geçen yıl Kraliyet Ailesi'ndeki görevlerinden ayrılan Prens Harry ile eşi Meghan Markle'ın bu yıl Mart ayında Oprah Winfrey'e verdikleri röportaj büyük yankı uyandırmıştı. Doğacak oğlu Archie'nin ten renginden dolayı prenslik unvanı alamayacağına dair söylemlerle karşılaştığını kaydeden Megan Markle, Prens William'ın eşi Kate Middleton'ın bu iddiaları dillendirerek kendisini ağlattığını ileri sürmüştü. Ailede büyük baskı gördüğünü kaydeden Prens Harry ise ölen annesi Prenses Diana'dan kendisine kalan para sayesinde aileden uzaklaşabildiğini söylemişti. 

"Irkçılık ve nefret söylemleri protesto edilecek"

Gündemde bomba etkisi yaratan açıklamaların ardından aylar sonra 99 yaşındaki büyükbabaları Prens Philip'in cenaze töreninde bir araya gelen kardeşler Prens William ile Prens Harry'nin soğuk tavırları gözlerden kaçmamıştı. Irkçılık tartışmalarının odağındaki ailenin önemli üyelerinden olan Prens William, ırkçılıkla ilgili bir sosyal medya boykotuna destek verecek. Babası Prens Charles'ın ardından tahtın ikinci varisi olan Prens William, spor camiasındaki kişilerin sosyal medyadan maruz kaldığı hakaretlerle ve asılsız haberlerle ilgili boykota katılacak.

Boykot ne zaman sona erecek?

İngiliz Futbol Federasyonu'nun boykot çağrısına katılan UEFA'nın da sosyal medya hesaplarını 3 gün süreyle kapatacağı duyuruldu. İngiliz Futbol Federasyonu (FA) Başkanı olan Prens William, hafta sonu yapılacak olan ve kendisinin de katılacağı sosyal medya boykotuna herkesi davet etti. konuyla ilgili açıklamada bulunan Premier Lig İcra Kurulu Başkanı (CEO) Richard Masters, ırkçılık ve nefret söylemleriyle ilgili sosyal medya platformlarının daha dikkatli olması gerekitğini bildirdi. Söz konusu sosyal medya eyleminin pazartesi gece 23:00'e kadar süreceği belirtildi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@