Prof. Dr. Zafer Kurugöl kimdir? Bebeklere korona aşısı mı yaptı? Prof. Dr. Zafer Kurugöl nereli? Prof. Dr. Zafer Kurugöl tutuklandı mı?

Twitter'da gündem olan adına DrZaferKurugölTutuklansın diye etiket açılan Doktor Zafer Kurugöl kimdir? Zafer Kurugöl neden gündem oldu?

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zafer Kurugöl sağlık ocaklarında bebeklere yanlışlıkla corona aşısı yapıldığını öne sürünce ortalık karıştı..

Prof. Dr. Zafer Kurugöl yaptığı açıklamada "Ve son derece iyi antikor oldu. 6 aylık bebekte, 1 aylık bebekte bile çok iyi şeyler oldu" dedi.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zafer Kurugöl'ün iddiası sonrası sosyal medya sitesi twitter'da aşı karşıtları Zafer Kurugöl'ün tutuklanması istendi. 

Prof. Dr. Kurugöl televizyon programına katıldı ve şunları söyledi

"Zaman zaman yanlışlıkla bazı durumlar oluyor. Mesela başka bir aşıyla, hepatit b aşısıyla, kızamık aşıyla karıştırabiliyorlar sağlık ocaklarında. Küçük çocuklara Covid aşısı yapıldığı oluyor.

Biz böyle vakalarla karşılaştık. Sizi temin ederim hiçbir yan etki olmadı bu kişilerde. Ve son derece iyi antikor oldu.

6 aylık bebekte, 1 aylık bebekte bile çok iyi şeyler oldu. Bunları da yayınlayacağız yakın zaman içinde çok ünlü bir tıp dergisinde.. 

Ziraat Bankası bankamatik kartı kullanan vatandaşlara 14000 TL ödeme yapacağını resmi olarak açıkladı Ziraat Bankası bankamatik kartı kullanan vatandaşlara 14000 TL ödeme yapacağını resmi olarak açıkladı

Küçük bebeklerde yüksek doz verseniz bile yan etkisi açısından bir sıkıntı olmuyor." diyerek ortaya büyük bir iddia attı ve tartışma başlattı.

Peki Prof. Dr. Zafer Kurugöl kimdir? Prof. Dr. Zafer Kurugöl nereli? Prof. Dr. Zafer Kurugöl kaç yaşında? Prof. Dr. Zafer Kurugöl ne mezunu?

Prof. Dr. Zafer Kurugöl Kimdir?

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden 1978 yılında mezun olmuştur.

DoktorasınıEge Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları'ndan yapmıştır. Doçentliğini ise Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları üzerine 1996 yılında yapmıştır.

Sosyal Pediatri Bilim dalı öğretim üyesidir.