Emekli promosyonlarında şaşırtıcı bir şekilde zam uygulandı. Özel banka ve kamu bankalarından gelen hamleyle beraber ödemelerin artırıldığı belirtiliyor. Peki hangi banka 13 bin TL promosyon verecek? Promosyon başvurusu, banka nasıl değiştirilir ve diğer soruların yanıtları haberimizde.

Nakit promosyon ödemesi almak isteyenler, yeni bankalar ile anlaşma sağlıyor. 3 yıl taahhüt ile 13 bin TL nasıl alınır, emekliye en fazla ne kadar ödenir ve promosyonla ilgili bilmediğiniz diğer detayları paylaştık. Emeklilere, dul ve yetimlere sunduğu ekonomik fırsatlarla dikkat çeken promosyon kampanyaları yine gündemde. Bankaların sunduğu promosyon tutarları, bazı emeklilere 13 bin liraya kadar ulaşıyor. Bazı bankalar bu fırsatı sunarken ekstra şartlar koymazken, bazıları da kredi kartı kullanımı, otomatik fatura ödeme talimatı ya da yeni emekli müşteri getirme gibi ek koşullarla promosyon miktarını artırıyor. Emekliler istedikleri bankanın şubesine ya da mobil uygulaması üzerinden bu fırsattan faydalanabiliyor. Ancak promosyon almak için 3 yıllık bir taahhüt vermek gerekiyor. Fakat, daha avantajlı bir teklif bulunursa, emekliler taahhüdü iptal edebilir, yeter ki geriye dönük promosyon miktarını iade etsinler.

Yaklaşan zam ve ekonomik düzenlemeler, emeklilerin promosyon miktarlarını etkileyebilir. Bu, birçok kişinin daha yüksek bir maaş diliminden faydalanarak daha yüksek bir promosyon almasını sağlayabilir. Hatta, en düşük emekli maaşının 10 bin liraya çıkarılması bekleniyor, bu da tüm emeklilere en yüksek promosyon diliminden yararlanma şansı verebilir.

Cumhurbaşkanı onayı ile 15 milyon emekliye 10000 TL ek ödeme verilecek Cumhurbaşkanı onayı ile 15 milyon emekliye 10000 TL ek ödeme verilecek

Peki, hangi banka ne kadar promosyon veriyor? Bankaların teklifleri ve ek fırsatları aşağıdaki gibidir...

Emekliye Promosyon Veren Bankalar

  • Akbank, maaş tutarına göre değişiklik gösteren promosyonlar sunuyor ve ek olarak kredi kartıyla yapılan ödemelere bonus teklif ediyor.
  • Denizbank'ın yanı sıra Şekerbank, TEB, Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası da benzer promosyonlar sunuyor.
  • Fibabanka, Garanti BBVA ve İş Bankası maaş dilimlerine göre belirli miktarda promosyon teklif ediyor.
  • ING, Kuveyt Türk ve QNB Finansbank ise ekstra tekliflerle birlikte dikkat çekiyor.
  • Türkiye Finans yeni müşteri getirme ve fatura talimatlarına ekstra promosyonlar sunarken, Yapı Kredi de benzer avantajlarla öne çıkıyor.

Emekli Promosyon Anlaşması Kaç Yıl Geçerli?

Emeklilere yönelik bu fırsatlardan yararlanmak isteyenlerin merak ettiği bazı konular da var. Örneğin, yeni emekli olan bir kişi, promosyon almak için ilk maaşını alacağı banka ile anlaşma yapabilir. Bu anlaşma 3 yıl süreyle geçerli olacaktır.