PSG'li futbolculardan Webo'ya büyük destek! Spor dünyasından tepkiler!

Dün akşam oynanan PSG-Başakşehir maçında dördüncü hakem Sebastian Coltescu, Başakşehir yardımcı antrenörü Pierre Webo'dan "Bu siyah adam" diye bahsedince ortalık karıştı. Hem Başakşehir hem de PSG takımı ırkçılık sonrası maçı terk etti.

Genel 09.12.2020 - 11:03 04.05.2021 - 04:23 İlan35
Dün akşam oynanan PSG-Başakşehir maçında dördüncü hakem Sebastian Coltescu, Başakşehir yardımcı antrenörü Pierre Webo'dan "Bu siyah adam" diye bahsedince ortalık karıştı. Hem Başakşehir hem de PSG takımı ırkçılık sonrası maçı terk etti. UEFA'dan gelen açıklamaya göre yeni bir hakem dörtlüsüyle bu akşam (9 Aralık) maçı kaldığı yerden devam edeceği bildirildi.Başakşehir'in CEO'su Mustafa Eröğüt, olaylar yaşanırken PSG'li oyuncuların kendilerine verdiği desteği anlattı ve teşekkür etti. PSG'li oyuncuların "Hadi hep beraber sahaya çıkalım ve durumu protesto edelim" dediğini söyleyen Eröğüt, Başakşehirli futbolcuların sahaya dönmek istemediğini belirtti. Eröğüt, bu karar üzerine her iki takımın da ortak şekilde maçtan çekildiğini söyledi.


Kimpembe, Neymar ile Mbappe en büyük desteği verdi!


Fransız basını da olayların karıştığı anda yaşanan bazı durumları aktardı. Kendisine ırkçılık yapılan Webo'nun tepkisini gören Kimpembe'nin, "Neden siyah diyor, hadi hep beraber maçı terk edelim" dediği belirtildi. Neymar ile Mbappe'nin de maçın orta hakemine giderek, dördüncü hakeme kırmızı kart gösterilmesini istedikleri ifade edildi.

Karşılaşma sonrası spor dünyasından birçok isim "ırkçılığa hayır" mesajları paylaştı. Birçok futbolcu, yeşil sahalarda ırkçılığın yerinin olmadığının belirtildiği paylaşımlarda bulundu. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@