PTT 20.000 TL sıfır faizli ihtiyaç kredisi vermeye başladı! Şubelere kimlik kartıyla başvuruluyor, gelir belgesi yok!

PTT 20.000 TL sıfır faizli ihtiyaç kredisi vermeye başladı! Şubelere kimlik kartıyla başvuruluyor, gelir belgesi istenmiyor! PTT ihtiyaç kredisi detayları haberimizde...

Ekonomi 05.08.2021 - 10:20 05.08.2021 - 10:52 Volkan Arık

PTT 20.000 TL sıfır faizli ihtiyaç kredisi vermeye başladı! Şubelere kimlik kartıyla başvuruluyor, gelir belgesi istenmiyor! Geçtiğimiz haftalarda Aktif Bank ile yeni bir iş birliğine giren PTT, bu sabah saatlerinde yaptığı duyuru ile birlikte ihtiyaç kredisi vereceğini açıkladı. Bankadan farksız olarak hizmet vermeye başlayan PTT, Kefil ve teminat istemeden yani gelir belgesi ya da herhangi bir şart koşmadan 20.000 TL'ye kadar kredi verilecek. Gelir belgesi ibraz eden ve kefil gösterebilen vatandaşlar ise daha yüksek kredi tutarı için başvuru yapabilecek. PTT kredi başvuruları ise Türkiye genelinde bulunan bütün şubelerden kimlik kartı ile yapılacak.

PTT sıfır faizli ihtiyaç kredisi kampanyasını bu sabah erken saatlerde duyurdu. Hem Korona virüsle mücadele sürecinde hem de ülkemizin yangınla mücadele sürecinde ekonomik sıkıntıya düşen vatandaşlar için kredi kampanyası başlatan PTT, vatandaşları bütçesini rahatlatacak çok cazip seçenekler ile ihtiyaç kredisi imkanı sunuyor. PTT ve Aktif Bank işbirliği ile başlatılan Bu kampanyada vatandaşlar 20 bin liraya kadar 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi çekebiliyor. Kredi kampanyasından yararlanan vatandaşların geri ödemeleri ise 6 ay ertelemeli. Peki PTT kredi başvurusu nasıl yapılır? PTT ihtiyaç kredisi faiz oranları ve detaylar haberimizde...

ptt-20000-tl-sifir-faizli-ihtiyac-kredisi-vermeye-basladi-subelere-kimlik-kartiyla-basvuruluyor-2

PTT İHTİYAÇ KREDİSİ BAŞVURUSU

PTT sıfır faizli ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak isteyen vatandaşların nüfus cüzdanı ile doğrudan PTT şubelerine giderek başvuru işlemlerini gerçekleştirmesi gerekiyor. PTT online başvuru ya da cep telefonu ile başvuru kabul etmiyor sadece bireysel başvurularını değerlendirmeye alınıyor. 20.000 TL'ye kadar herhangi bir gelir belgesi ve gerekmeyen Kredi de daha yüksek tutarlar için sizden belge istenebiliyor. PTT ihtiyaç kredisi başvurusu sonucu aynı gün içinde çıkıyor.

ptt-20000-tl-sifir-faizli-ihtiyac-kredisi-vermeye-basladi-subelere-kimlik-kartiyla-basvuruluyor-3

PTT İHTİYAÇ KREDİSİ ÖZELLİKLERİ

PTT Aktif Bank işbirliği ile başlattığı ihtiyaç kredisi kampanyasında 36 ay vade seçeneği sunuyor. Herhangi bir kefil ya da şart aranmadan verilen kredi Birkaç farklı paket seçeneği ile sunuluyor. 20.000 TL'ye kadar olan kredileriniz sıfır faizle verilirken daha üst limitli kredilerde faiz oranı %2,59’dan başlıyor. Kredi puanımıza göre PTT'nin N kolay kredisi farklılık gösterebiliyor. Düzenli bir geliriniz varsa ve başvuru işlemleri sırasında gelir belgesi vermeyi kabul ediyorsanız daha kolay kredi alma imkanınız bulunduğu gibi ödeme seçenekleri de sizin bütçenize göre planlanıyor.

ptt-20000-tl-sifir-faizli-ihtiyac-kredisi-vermeye-basladi-subelere-kimlik-kartiyla-basvuruluyor-4

PTT İHTİYAÇ KREDİSİ GERİ ÖDEMELERİ

PTT'den 36 ay vadeli 20.000 TL olarak kullanacağınız bir kredinin geri ödemeleri oldukça kolay olacak. Eğer isterseniz 6 ay geri ödeme yapmadan kredinizi erteleyebilirsiniz isterseniz de aylık eşit taksitli ödeme imkanından faydalanabilirsiniz. Ayrıca PTT, bu kredi için bir defaya mahsus dosya masrafı ya da herhangi bir tahsis ücreti istemiyor. PTT üzerinden Aktif Bank aracılığı ile çekeceğiniz bu kredileri PTT ATM’lerinden ödeyebilir ya da Türkiye genelinde bulunan PTT şubelerine giderek gişelerden ödeme işlemlerini yapabilirsiniz.

Ayrıca PTT tarafından sunulan diğer bir kredi paketi ise 10 bin TL 36 ay vadeli Kredi oluyor. Yüzde 2,59 faiz oranı ile çekebileceğiniz bu Kredi aylık eşit taksitli ödeme olarak yapılıyor. Bu kredinin aylık tahsis ücreti var. PTT ihtiyaç kredisi hakkında detaylı bilgilere en yakın PTT şubesinden rahatlıkla alabilirsiniz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@