PTT 600 TL nakit destek ödüyor! Çalışan, çalışmayan herkese ödeme var! TC kimlikle gişeden başvuru açıldı!

PTT 600 TL nakit destek ödüyor! Çalışan, çalışmayan herkese ödeme var! TC kimlikle gişeden başvuru açıldı, süresinde başvuru yapan alıyor. İşte başvuru detayları…

Ekonomi 23.09.2021 - 10:00 23.09.2021 - 10:03 Volkan Arık

Yardıma muhtaç olan vatandaşlara devlet tarafından her ay binlerce lira destek ödemesi veriyor. Birçok vatandaş aylık aldığı yardımlarla ayakta kalmaya devam ederken, yeni destek paketleri de peş peşe açıklanıyor. PTT üzerinden verilen yeni desteği duyurusu da yapıldı. Başvuru yapan çalışan, çalışmayan herkes bu ödemeden yararlanacak. Tek sefere mahsus olarak verilecek olan ödemeler, PTT aracılığıyla hesaplara geçecek. 300-400-600 lira almak için başvuru şartları ve başvuru detayları haberimizde…

Devlet, vatandaşlara yeni müjdesini duyurdu. Çalışan, çalışmayan herkese 600 TL’ye varan ödeme yapılacak. PTT aracılığıyla hesaplara geçecek olan ödemeler koşulsuz şartsız veriliyor. Herkes 300-400-600 lira almak için başvuru yapabiliyor. Ancak ödemelerin en önemli şartı kadın olmak. Yani doğum yapan kadınlar, devletin verdiği çocuk parası desteğinden tek sefere mahsus olarak yararlanma şansı buluyor. Peki PTT’den 600 TL devlet desteği nasıl alınır? Kimler doğum yardımı alabilir? Çocuk parası başvuru şartları ve detaylar haberimizde…

PTT’den 600 TL devlet desteği dağıtıyor. Destek ödemesine başvuru şartı ve süresi var. Çalışan çalışmayan herkes alabiliyor, ama başvuru zamanını kaçırmamak gerekiyor.

ptt-600-tl-nakit-destek-oduyor-calisan-calismayan-herkese-odeme-var-tc-kimlikle-giseden-basvuru--3

DOĞUM YARDIMI NEDİR, KİMLER OLABİLİR?

Doğum yardımı, canlı doğum yapmış Bütün kadınlara devlet tarafından yapılan çocuk parası ödemesidir. Tek sefere mahsus olarak yapılan doğum yardımı ödemelerinden faydalanmak için çalışma şartı aranmıyor.

DOĞUM YARDIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Doğum yardımı başvurusu yapmak isteyenler çocuğun kimliğini çıkarırken Nüfus Müdürlüğünde başvuru işlemlerini yapabiliyor. Kimlik paylaşım sisteminde kayıt işlemi tamamlandıktan sonra otomatik olarak Doğum yardımı parası annenin PTT hesabına yatıyor. Ödemesi yatmayanlar Doğum yardımı başvuru dilekçesi doldurarak ödeme alabiliyor.

ptt-600-tl-nakit-destek-oduyor-calisan-calismayan-herkese-odeme-var-tc-kimlikle-giseden-basvuru-2

DOĞUM YARDIMI BAŞVURU ŞARTLARI

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ödenen Doğum yardımı parası tek sefere mahsus olarak veriliyor. Sadece kadınların alabildiği bu ödeme İlk çocuk için 300 TL, ikinci çocuk için 400 TL, 3 ve sonraki çocuklar için ise 600 TL olarak PTT yatırılıyor. Kamuda çalışan Memurlara ise kurumlarından Doğum yardımı ödemesi yapıldığı için Ekstra devlet tarafından bir ödeme yapılmıyor. Doğum yardımı ödemesi herkese veriliyor başvuru yapmak yeterli.

DOĞUM YARDIMI ÖDEMESİ NE ZAMAN HESABA GEÇER?

Doğum yardımı ödemeleri başvuruyu takip eden ay içerisinde PTT üzerinden yatırılıyor. Herhangi bir banka hesabına geçmeyen ödemeler PTT annenin adına yapılıyor. O nedenle ödemeyi annenin giderek çekmesi gerekiyor. Doğum yardımı yukarıda da belirttiğimiz gibi tek sefere mahsus olarak yapılıyor her ay ödeme yapılmıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bütçesinden ayrılan Doğum yardımı ödemeleri çocuk parası olarak da biliniyor. Doğum sırasında annenin vefat etmiş olması durumunda baba da bu ödemeyi alabiliyor.

ptt-600-tl-nakit-destek-oduyor-calisan-calismayan-herkese-odeme-var-tc-kimlikle-giseden-basvuru-1

DOĞUM YARDIMI BAŞVURUSU İNTERNETTEN YAPILIR MI?

Doğum yardımı başvurusu artık internet üzerinden de yapılabiliyor. Herhangi bir belge göndermeye gerek olmadan e-devlet üzerinden doğum yardımı için sizden istenen bilgileri doldurduktan sonra başvuru işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Başvuru sonucunda cep telefonunuza onay kodu gönderilecek ve kodu girmeniz durumunda başvurunuz tamamlanmış olacaktır.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@