PTT 828 TL para yardımı yapacak! Şartlar açıklandı, nüfus cüzdanı yetiyor. Başvurular bireysel olacak!

PTT 828 TL para yardımı yapacak! Şartlar açıklandı, nüfus cüzdanı yetiyor. Başvurular bireysel olacak! İşte merak edilenler…

Ekonomi 10.08.2021 - 09:32 10.08.2021 - 09:32 Volkan Arık

PTT 828 TL para yardımı yapacak! Şartlar açıklandı, nüfus cüzdanı yetiyor. Başvurular bireysel olacak! Koronavirüs salgını sürecinde ekonomik anlamda sıkıntı çeken vatandaşlara devlet tarafından yapılan ödemeler hız kesmeden devam ediyor. Az önce PTT tarafından yeni bir ödeme duyurusu daha yapıldı. Belirlenen şartları taşıyan vatandaşlara koşulsuz şartsız ve geri ödemesiz 828 TL ödeme yapılıyor ve her ay düzenli olarak veriliyor. Başvuru yapmak için hemen PTT şubelerine gitmek ve nüfus cüzdanı ile gişelerden başvurmak mümkün.

PTT nüfus cüzdanı ile başvuru yapanlara 828 TL aylık para yardımı ödüyor. Özellikle koronavirüs salgını ile mücadele sürecinde zor günler geçiren ekonomik sıkıntı çeken vatandaşlar için bu haber adeta ilaç gibi geldi. Birçok vatandaş duyar duymaz PTT şubelerine akın ederken detayları merak edenler de arama motoru üzerinde araştırma yapmaya başladı. Peki PTT 828 TL yardım ödemesi nasıl alınır? PTT'den kimler yardım ödemesi alabilir?

ptt-para-yardimini-duyanlar-akin-etti-kimlikle-gelene-828-tl-odeniyor-giselerden-veriliyor-sart-4

HER AY YAŞLILIK AYLIĞI ÖDEMESİ VERİLİYOR

PTT şubelerinden TC kimlik kartı ile başvuru yapan ve aynı zamanda belirlenen şartları taşıyanlara her ay 65 yaş aylığı yani diğer adıyla yaşlılık aylığı ödemesi yapılıyor. Yaşlılık aylığı ödemesi Temmuz ayında enflasyon rakamlarının açıklanması ile birlikte 763,67 liradan 828 liraya yükselmişti. Belirlenen kriterleri taşıyan vatandaşlar aylık olarak bu ödemeleri PTT gişelerinden tahsil edebiliyor.

ptt-para-yardimini-duyanlar-akin-etti-kimlikle-gelene-828-tl-odeniyor-giselerden-veriliyor-sart-3

65 AYLIĞI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

65 yaş üstü yardıma muhtaç ve kimsesiz olan kişilere devlet tarafından her ay para yardımı yapılıyor. 65 yaş aylığı ya da yaşlılık aylığı olarak bilinen bu yardımdan faydalanmak için birtakım Şartları yerine getirmek gerekiyor. Yaşlılık aylığı başvuru şartları şu şekilde;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

65 yaşından büyük olmak

Herhangi bir sosyal güvencenin bulunmaması,

Herhangi bir sağlık sigortasının olmaması,

Nafaka da dahil olmak üzere herhangi bir gelire sahip olmamak,

65 yaş aylığı alacak kişinin ortalama gelirinin asgari ücretin üçte birinden fazla olmaması,

Sosyal Hizmetler kanunu kapsamında harçlık kalmıyor olmak.

Bu şartları taşıyan vatandaşlar başvuru yaparak yaşlılık aylığı ödemesinden faydalanabiliyor.

ptt-para-yardimini-duyanlar-akin-etti-kimlikle-gelene-828-tl-odeniyor-giselerden-veriliyor-sart-2

65 YAŞ AYLIĞI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

65 yaş aylığı almak isteyen vatandaşların Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıfları aracılığı ile başvuru yapmaları gerekiyor. Bu Vakıflar genellikle kaymakamlıklarda bulunuyor. Yapılan başvuru sonrasında muhtaçlık değerlendirmesi yapılıyor ve gereken şartların uygun olması durumunda da takip eden ay hemen yaşlılık aylığı bağlanıyor.

ptt-para-yardimini-duyanlar-akin-etti-kimlikle-gelene-828-tl-odeniyor-giselerden-veriliyor-sart-1

2021 65 YAŞ AYLIĞI NE KADAR?

65 yaş aylığı her altı ayda bir açıklanan 6 aylık enflasyon verileri doğrultusunda zamlanıyor. Temmuz ayında açıklanan veriler doğrultusunda 65 yaş aylığına da zam geldi. Yapılan zamla birlikte yaşlılık aylığı 763,67 liradan 828 liraya yükseldi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@