PTT başvurana nakit yardım ödüyor! 700 - 900 - 1000 TL PTT yardımı için gişelere kimlikle gitmek yetiyor! Acil nakit paraya ihtiyacı olan aynı zamanda maddi durumu yeterli olmayan vatandaşlara devlet yardımı hız kesmeden devam ediyor. Özellikle koronavirüs salgını sürecinde birçok vatandaş maddi sıkıntılarını devletten gelen destek ödemeleri sayesinde aşma fırsatı buldu. Herhangi bir sosyal güvencesi ve geliri olmayan vatandaşlar başvuru yaparak hemen devlet yardımı ödemelerinden faydalanıyor ve temel ihtiyaçlarını bu ödemeler sayesinde karşılıyor. Devlet yardımı hakkında son dakika duyurusu ise bugün akşam saatlerinde PTT'den geldi. Bu süreçte vatandaşlara binlerce lira nakdi yardım desteği sağlayan PTT hafta sonuna özel olarak yeni bir kampanya duyurusu yaptı. PTT başvuruları nakit yardımı ödemesi yapacak.

Maddi durumu olmayan, ihtiyaç sahibi olan, sosyal güvencesi bulunmayan, barınma ve gıda ihtiyacı duyan vatandaşlara devletin nakli yardım ödemeleri devam ediyor. Özellikle koronavirüs salgını sırasında bilye onlarca kişiye milyarlarca ödeme yapıldı. Yeni bir ödeme duyurusu ise bugün akşam saatlerinde PTT tarafından yapıldı. PTT son dakika duyurusuna göre ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara at başvuru yapmaları halinde farklı sosyal destek kalemlerinden ödeme sağlanacak. PTT TC kimlikle giderek başvuru işlemlerini gerçekleştiren vatandaşlar 700 - 900 - 1.000 TL arasında değişen nakdi yardım ödemelerinden yararlanabilecek. Başvurular doğrudan PTT üzerinden yapılırken Yardım almak istediğiniz sosyal destek kalemine göre farklı başvuru şartları aranabiliyor. Detaylı bilgiler haberimizin devamında yer alıyor…

ptt-basvurana-nakit-yardim-oduyor-700-900-1000-tl-ptt-yardimi-icin-giselere-kimlikle-gitmek-yeti-3

DEVLETİN VERDİĞİ YARDIMLAR NELER?

Özellikle koronavirüs salgını sürecinde devlet Biz Bize Yeteriz Türkiye’m kampanyası kapsamında milyonlarca kişiye 1100 TL pandemi desteği ödemişti. Bunun dışında devletin aylık olarak düzenli yaptığı yardımlarda bulunuyor. 65 yaş aylığı, engelli maaşı, evde bakım maaşı, dar gelirliler için öğrenci yardımı, ihtiyaç sahiplerine Gıda ve yakacak yardımı devlet tarafından verilen destek ödemelerinden sadece bazıları. Aynı zamanda devletin başvuru yapan vatandaşları elektrik faturası desteği de bulunuyor. Hasta olan vatandaşlar da raporlarını götürerek hem elektrik faturası desteği alabiliyor hem de devlet yardımı imkânını değerlendirebiliyor.

ptt-basvurana-nakit-yardim-oduyor-700-900-1000-tl-ptt-yardimi-icin-giselere-kimlikle-gitmek-yeti-2

DEVLET YARDIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Devlet yardımı alabilmek için en önemli kriter gelir kriteri. Eğer yaşadığınız hane içerisinde kişi başına düşen gelir asgari ücretin üçte birinden az ise devlet desteği için başvuru işlemlerini yapabilirsiniz. Aynı zamanda sosyal güvencesi olmayan vatandaşlar sağlık hizmetlerinden faydalanmak için de gelir testi yaparak genel sağlık sigortası priminin devlet tarafından karşılanmasını isteyebiliyor. Kasım ayının sonuna kadar gelir testinin yaptırılması gerekiyor.

ptt-basvurana-nakit-yardim-oduyor-700-900-1000-tl-ptt-yardimi-icin-giselere-kimlikle-gitmek-yeti-1

DEVLET YARDIMI BAŞVURUSU NEREYE YAPILIR?

Devlet yardımı alabilmek için başvuru işlemlerini İl Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıfları, Sosyal Hizmetler Müdürlükleri, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının internet sitesi ve e-devlet üzerinden yapabilirsiniz. Başvurunun ardından yapılacak incelemeler sonrasında başvurunuz olumlu sonuçlanırsa kısa sürede telefonla aranırsınız ve paranızın PTT'den hazır olduğunu öğrenerek gidip tahsil edebilirsiniz. Yukarıda saydığımız destek ödemelerinin yanı sıra devletin ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına sosyal ve ekonomik destek ödemeleri de bulunuyor. Bu ödeme kapsamında çocuklar hem sosyal destek oluyor hem de çocuk başına bin 259 TL aylık yardım veriliyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bütçesinden karşılanan bu ödemeler için mutlaka başvuru yapmak gerekiyor.