PTT bankası da bu hal karşısında 17.000 TL tüketici kredisi vermeye başladı, bu krediyi de alabilmek isteyen vatandaşlar kredi şartlarını merak ediyor, ilk olarak bu krediden faydalanacak vatandaşların sigortalı olması gerekiyor.

PTT bankası 17 bin TL tüketici kredisi vermeye başladı, bu krediyi de alabilmek isteyen vatandaşlar kredi şartlarını merak ediyor, ilk olarak bu krediden faydalanacak vatandaşlar sigortalı memur olarak çalışan emekliler amacıyla oluşturulan bir yardım olarak biliniyor.

PTT kredi başvuru amacıyla şartlar nelerdir;

Atatürk Üniversitesi, Çeşitli Branşlarda 99 Yeni Personel İçin Kapılarını Açıyor! Atatürk Üniversitesi, Çeşitli Branşlarda 99 Yeni Personel İçin Kapılarını Açıyor!

Bu tüketici kredisini alabilmek isteyen vatandaşlar ya PTT şubelerine yada vakitleri yok ise mesaj göndererek de müracaat yapabilirsiniz ( mesaj seksiyonuna PTT aratarak boşluk bırakın sonrasında bu mesajı 3050 numarasına iletin ) müracaat şartlarını yerine getirmeniz bağlamında çok kısa sürede size onay mesajı gelecektir. Onay mesajı geldikten sonra emniyet amacıyla Genel müdürlük yetkilileri doğrultusundan aranacak ve krediyi sizin alıp almadığınız konusu ile ilgili emin olacaklar. 

Başvurunuz kabul edildiği süre PTT banka şubesine giderek krediyi kullanabilmeniz mümkün ya da passolig kartını kullanarak passolig programı ile krediyi hemen bağlı olduğunuz kullandığınız bankaya transfer edebilirsiniz. Kredi notunuz kötü olsa bile bu krediden faydalanabilirsiniz. İhtiyaç kredisini almanın bir başka yolu ise PTT' nin banka sitesinden tüketici kredisi müracaatı da gerçekleştirmek mümkündür, bu sayede oturduğunuz yerden kredi müracaatı yapabilirsiniz. PTT'nin yapmış bulunduğu bu tüketici kredisinin de faiz seviyesi düşüktür, bu da kredi alabilmek isteyen vatandaşların bu krediyi almasını basit duruma getirecektir.

PTT üzerinden emekli maaşı alan ve çalışma maaşı alan vatandaşlarda bu kampanyalara katılabiliyor. Emekli maaşınız bu bankada ise 50.000 TL nakit kredi kullanabilmeniz mümkün. 50.000 TL kredi aldığınızda 2 sene vadeye kadar prosedür yapabilirsiniz.