Dar gelirli vatandaşlara yardım denilince ilk akla gelen kurum PTT olmaktadır. Bu anlamda 18 yaş üzerinde olan herkese karşılıksız 1.417,80 TL veriliyor.

18 yaş üzerinde olan herkese karşılıksız 1.417,80 TL veriliyor. PTT bugün karara bağladı!  Birçok aile gelir seviyeleri yüzünden ne yazık ki devlet desteği almak zorunda kalmaktadır. Aldıkları desteği PTT’den bundan sonra anında alabilme olanakları olacaktır. Bunun için gerekli koşullar hazırlanmıştır.

Bu yardım ancak kadınlar tarafından alınabiliyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile yapılan bir çalışma sonucu, dar gelirli ya da hiç geliri olmayan aileler için yapılan yardım ile ailelerin desteklenmesi ve acil ihtiyaçlarının bir kısmının giderilmesi amacı güdülmüştür.

Kimler Aile Destek Programı Yardımı Alabilecek?

Türk vatandaşı olmayanlar, ya da ikinci bir devlet uyruğu olan kişiler bu yardımı alamaz. İkamet adresleri Türkiye sınırları içinde olmalıdırlar. Yardımı almak için elbette yaşının 18 üzerinde olmalıdır.

TC Kimlik Son Rakamları 0-2-4-6-8 Olanlar Dikkat! 90.000 TL'ye Kadar Ödeme Verilecek TC Kimlik Son Rakamları 0-2-4-6-8 Olanlar Dikkat! 90.000 TL'ye Kadar Ödeme Verilecek

Aynı zamanda aynı evde oturan kamu çalışanı ya da özel sandıklara mensup çalışan olursa yardım alamamaktadır. Aynı zamanda devlet yurtlarında, çocuk bakımevlerinde bulunanlar ile askerler yardım alamazlar.

Aileye giren toplam gelir ailedeki kişi sayısına bölünmektedir. Eğer kişi başına düşen gelir 1.417,80 TL ve daha fazlası ise yardım yapılmamaktadır.

ilan365.net özel haber