PTT çocuğu olanlara yardım veriyor! 300- 400-600 TL almak için kimlik bilgilerini vermeniz yetiyor!

PTT çocuğu olanlara yardım veriyor! 300- 400-600 TL almak için kimlik bilgilerini vermeniz yetiyor! Başvuru yapmadan ödeme yapılmıyor.

Ekonomi 30.07.2021 - 11:09 30.07.2021 - 11:09 Volkan Arık

PTT çocuğu olanlara yardım veriyor! 300- 400-600 TL almak için kimlik bilgilerini vermeniz yetiyor! Başvuruları kimlik bilgileri ile yapmamız gerekiyor ve başvuru yapmayana herhangi bir ödeme verilmiyor. Özellikle çalışan çalışmayan bütün kadınların sahip olduğu bu hak aynı zamanda her çocuk başına sizlere veriliyor. Yani doğum yardımı ile birlikte artık PTT üzerinden 600 TL'ye kadar nakit ödeme almak mümkün. Başvuru işlemlerini tamamladıktan sonra hemen PTT gişelerine gidebilir ödemenizi alabilirsiniz. Ödeme sadece anneye yapılıyor.

Çalışan çalışmayan bütün anneler doğum yardımı ödemelerinden faydalanabiliyor. Bankamatik kartı ibraz etmeniz gerekmiyor PTT gişelerine giderek kimliğinizle çocuk yardımı yani doğum parası olarak bilinen ödemeleri hemen olabilirsiniz. Üstelik Her Çocuk başına farklı ödeme yapılıyor. 2015 yılında başlayan çocuk yardımı ödemeleri İlk çocuk için 300 ikinci çocuk için 400 ve 3 ve daha fazla çocuk için 600 TL olarak belirlendi. Devlet tarafından yapılan bu yardımı PTT aracılığı ile alıyorsunuz. Ancak ödemeleri alabilmek için öncelikle başvuru işlemlerini tamamlamanız gerekiyor. Doğum parası çocuk yardımı ödemesi ve detaylar haberimizde…

ptt-cocugu-olanlara-yardim-veriyor-300-400-600-tl-almak-icin-kimlik-bilgilerini-vermeniz-yetiyor

PTT ÜZERİNDEN HEMEN ÖDEME ALIN

Doğum yardımı ya da çocuk parası olarak bilinen bu ödemeler devlet tarafından çalışan çalışmayan bütün annelere sağlanan bir haktır. 2015 yılında başlayan uygulama ile birlikte bu tarihten sonra dünyaya gelen her çocuk için ödeme almak mümkün. 2015 yılı öncesinde dünyaya gelen çocuklar için ödeme verilmiyor ancak bu çocuklar sayı belirlemede etkili oluyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından başlatılan bu uygulama sayesinde yeni doğum yapmış annelere ekonomik anlamda daha rahat oluyor. Üstelik annelerin bu ayrıcalıktan faydalanması için çalışıyor olması da gerekmiyor.

ptt-cocugu-olanlara-yardim-veriyor-300-400-600-tl-almak-icin-kimlik-bilgilerini-vermeniz-yetiyor-2

DOĞUM YARDIMI KAÇ TL?

Doğum yardımı 2021 yılında İlk çocuk için 300 TL, ikinci çocuk için 400 TL ve 3 ve daha fazla çocuk için 600 TL olarak yapılıyor. Ödemeler tek sefere mahsus olarak yapılıyor. Yani bir çocuk için birden fazla defa ödeme almak mümkün değil. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan bu ödemeler PTT aracılığı ile gerçekleştiriliyor. Anneler PTT şubelerine giderek kimlik ibraz ettikten sonra gişelerden hemen Doğum yardımı ödemelerini alabiliyor.

ptt-cocugu-olanlara-yardim-veriyor-300-400-600-tl-almak-icin-kimlik-bilgilerini-vermeniz-yetiyor-3

ÇOCUK PARASI BAŞVURULARI NASIL YAPILIYOR?

Devletin çalışan çalışmayan bütün annelere sağladığı doğum yardımı ve çocuk parası avantajlarından yararlanmak isteyenler çocuğun kimliği ile birlikte başvuru işlemlerini gerçekleştirebiliyor. Kimlik çıkarırken yapılan bu başvurular aynı zamanda sisteme kayıtlı olduğu için PTT gişelerine giderek hemen çocuk parası alma şansınız bulunuyor. Doğum sırasında başvuru yapmayanlar ise kaymakamlıklara aracılığı ile çocuk parası yardımı için başvuru işlemlerini tamamlayabiliyor. Özellikle Dar gelirli ailelere bu ödemeler doğum sırasında İlaç gibi geliyor. Çocuk parası ödemeleri sadece canlı doğumları kapsıyor ölü doğumlar için bu ödemeler verilmiyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@