PTT'nin uygulamaya koyduğu yeni nakit kredi programında, kredilerini uygun faiz oranıyla geri ödemek isteyen tüm vatandaşlara 5 dakika içinde işlem sonucu bildiriliyor ve onaylanan krediler hesaplarına yüklenerek kullanıma açılıyor.

43 bin TL ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen vatandaş, kredi notu kötü olsa bile kefil ve gelir belgesine ihtiyaç duymadan 36 ay ertelemeli ödeme planı oluşturarak PTT aracılığıyla kredi ödemelerini alabilecek ve hesabına yatırabilecek.

PTT Kimsenin Beklemediğini Yaptı

PTT ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunmak istiyorsanız ve bankanın şartlarını yerine getirdiğinize inanıyorsanız, işlemlerinizi tamamlamak için artık şubelere gitmenize gerek yok. PTT ve Aktif Bank'ın başlattığı bu uygulama ile kredi notu düşük olan vatandaşlar diledikleri zaman kredi başvurusunda bulunabiliyor. Bireyler artık SMS ile kredi onayı alabiliyor.

Banka, ihtiyaç kredisi başvurusu için SMS seçeneğini kullanan her vatandaşa anında kredi sonucu bildirirken, hızlı nakit kredi kullanan her vatandaşa, kredi kararı ile gerekli kriterler çerçevesinde cep telefonu üzerinden ödeme imkanı sunuyor. İhtiyaç kredisi için SMS başvurusu yapmak için PTT yazın ve bir boşluk bırakıp. T.C kimlik numaranızı da yazıp mesajı 30 50’ye göndererek girerek ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz.

PTT Ek Olarak 10 Bin TL ve Üzeri Ödemeler Yapacağını Açıkladı

PTT üzerinden TC Kimlik Kartı ile sorgulama yaparak 10.000 TL üzeri nakit ödeme almak isteyen vatandaşlar artık hızlı bir şekilde nakit fırsatını kullanabilecek. PTT'nin başlattığı yeni ihtiyaç kredisi kampanyası kapsamında nakit kredi kullanan tüm vatandaşlara, kredi tutarı 10.000 TL'nin üzerinde olması şartıyla kolaylıklar sağlanacak. Kredi işlemlerinizi tamamlayabileceğiniz bu kampanyalardan biri olan PTT ihtiyaç kredisi kampanyasına katılarak başvurmak isterseniz 50.000 TL'ye varan 36 ay vadeli kredi de kullanabilirsiniz.

Ödemeler Aynı Gün Yapılıyor

Bu kampanyaların ödemeleri, PTT ile Aktif Bank arasında imzalanan anlaşma gereği aynı gün içinde yapılmakta ve tüm katılımcılar banka şubelerine gitmeden işlemlerini tamamlayıp kredi kullanabilecek. PTT ihtiyaç kredisi kampanyasına katılan ve banka şartlarını sağlayan tüm borçluların kredi ödemeleri hızlı bir şekilde hesaplarına geçecek. Onaylanan bu kredilerin aynı gün hesaplara geçmesi için elbette bazı şartlar da bulunmaktadır. Şartları sağlıyorsanız TC kimlik numaranız ile PTT şubelerinden birine giderek 50.000 TL'ye kadar gelir belgesiz kredi değerlendirme formunu doldurarak ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz.

PTT'nin Sunduğu Kredi Kampanyasına Nasıl Başvuru Yapılır?

PTT ihtiyaç kredisi şartlarını eksiksiz bir şekilde karşıladığınızı düşünüyorsanız, PTT şubesine giderek uzman bir müşteri temsilcisi veya gişe personeli aracılığıyla kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bankanın SMS kredi hizmetine başvurarak 50.000 TL'ye kadar kredi kullananlar nakit kredi ödemesi de alacak. Mobil cihazınızdan PTT ile ihtiyaç kredisi talebini SMS ile göndermek istiyorsanız PTT yazıp bir boşluk bırakın ve T.C kimlik numaranızı da yazarak mesajı 30 50'ye gönderin.

İş Sözleşmesi İmzalandı En Düşük Maaş 30 Bin TL Oldu! Yeni Ödemeler Hesaplara Yatmaya Başladı! İş Sözleşmesi İmzalandı En Düşük Maaş 30 Bin TL Oldu! Yeni Ödemeler Hesaplara Yatmaya Başladı!

PTT Bunlara Ek Olarak Faturalarınıza da Yardımcı Oluyor

Elektrik faturası yüksek olan vatandaşlar artık daha rahat nefes alabilecek. Her ay en az 135 TL elektrik faturası ödeyenlerin faturalarının bir kısmı devlet tarafından ödenecek. Artan enerji maliyetleri ve yüksek faturalar halkı baskı altına alırken, hükümet son zamanlarda bazı teşvik edici girişimler duyurdu. Elektrik faturası fazla olanlara devlet tarafından yardım yapılacak. Tüm ödemeler PTT üzerinden yapılıyor. Adınıza kayıtlı 135 TL'den fazla elektrik faturanız varsa hemen PTT şubelerine gidebilirsiniz. Faturanız ile birlikte PTT şubelerine gittiğinizde şartları karşılıyorsanız yardımdan anında faydalanabileceksiniz.