PTT Duyuru Paylaştı, Ödemeler 1.785 TL Olarak Yapılacak, PTT Hesaplarına Yatacak

PTT Duyuru Paylaştı, Ödemeler 1.785 TL Olarak Yapılacak, PTT Hesaplarına Yatacak. PTT başvuru yapan kişilere destek olmak için 1.785 TL ödeyecek. Haberin şartları paylaşıldı. İşte detaylar...

Ekonomi 27.06.2021 - 12:11 27.06.2021 - 12:12 Vural Pars

Ptt üzerinden son dakika ödeme yapılması ile ilgili bir haber geldi. PTT, başvuru yapan kişilere 1785 TL'ye kadar destek ödemeleri yapacak. Ptt üzerinden 1785 TL'ye kadar yapılacak olan destek ödemelerinin nasıl alınacağı da belli oldu. Pandemi döneminde sıkıntı yaşayan kişilerin bu destek ödemeleri ile birlikte rahat bir nefes alacağı söylenmektedir. Son zamanlarda devlet tarafından oldukça fazla bir şekilde sosyal destek yardımları yapılmaktadır. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile birlikte PTT arasında yapılan anlaşmayla 1785 TL'ye kadar ödemeler yapılmaktadır. 

Ptt tarafından ödenecek olan bu yardım destekleri, evde bakım parası olarak verilmektedir. Bu parayı alabilmeniz için de evde bakıma muhtaç olan bir kişiye bakım yapmanız gerekiyor. Sgk tarafından verilen ve Aile Sosyal Hizmetler Bakanlığı ödemesiyle hesaplara yatırılan 1785 TL ödemeyi almak istiyorsanız, bazı kriterlere uygun vatandaş olmanız gerekiyor. 

Ödemeler PTT hesaplarına yatacak. 

Devlet desteklerinde en çok başvuru yapılan yardım parası veya SGK tarafından verilen evde bakım parası olmaktadır. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının vermiş olduğu son destek olan evde bakım parası da 1185 TL olarak aylık hesaplarınıza yatmaktadır. Evde bakım parası almak istiyorsanız, aylık hane gelinliğinizin askeri ücretin üçte biri kadar az geliri olması gerekmektedir. Ayrıca ikametgahınızda yanınızda bulunan kişinin de bakıma muhtaç olan birisi olması ve bu parayı bu şekilde alabilmeniz gerekiyor. Şartlara uygun olduğunuzu düşünüyorsanız, sizlerde, PTT hesaplarına yatan bu parayı kontrol edebilirsiniz. Başvurular, Aile ve Çalışma Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından e devlet üzerinden yapılmaktadır. Ayrıca SGK kurumlarına giderek veya belediyelere giderek de başvuru yapma imkanınız bulunmaktadır. 

ptt-odeme

Ptt hesabına para yatıp yatmadığını kontrol edebiliyorsunuz. 

Pandemi döneminde sıkıntı yaşayan vatandaşların destek başvurusu olarak almak istedikleri evde bakım paraları PTT hesaplarına yatıyor. Ptt üzerinden hesabınıza para yatıp yatmadığını oturduğunuz yerden de internet aracılığı ile kontrol edebiliyorsunuz. E devlet, internet sitesine giriş yaparak buradan PTT, kurum hesabı sorgulama yaparak kendi hesabınıza para yatıp yatmadığını öğrenebiliyorsunuz. Eğer hesabınıza para yattıysa bu parayı en yakın PTT şubesinden kimliğinizle birlikte, çekebilirsiniz. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@