Son dakika emekli kredisi kampanyası PTT üzerinden duyurusu yapıldı. İhtiyaç kredisi kullanacak olan emeklilere PTT üzerinden düşük faizli ve Kredi notu düşük olsa bile kredi onayı verilecek. PTT ihtiyaç kredisi başvurusu yapacak olan kişiler belirli şartlar dahilinde bu kredileri hızlı bir şekilde kullanabilecek.

PTT üzerinden emekli kredisi kullanmak istiyorsanız emekli maaşınızı PTT üzerinden almanız gerekiyor. Daha önce sadece PTT şubelerinden verilen bu Kredi şimdi internet sitesi internet bankacılığı ve SMS kredi kampanyası ile birlikte verilmektedir. 

Emekli kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Emekli kredisi başvurusu yapmak istiyorsanız PTT üzerinden en yakın şubeye giderek kimliğinizle birlikte gişe personeli tarafından alacağınız yardımla Kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. PTT emekli kredisi kampanyasına katılacak olan kişiler aktif bank üzerinden 80 bin TL'ye kadar ihtiyaç kredisi kullanabilecek. 80 bin TL'ye kadar alacağınız İhtiyaç kredisinde ilk taksit ödemesinde 3 ay erteleme yapma imkanı da sizlere sunulacak.

50.000 TL'ye kadar kullanacağınız İhtiyaç kredisinde 36 ay vade ile işlem yaparken 50.000 TL üzerinde 24 ay vadeli olarak Kredi kullanmış olacaksınız. PTT üzerinden verilen emekli kredisinde aktif banka aracılığı ile kredi kullanırsanız diğer bankadaki olan ihtiyaç kredisi ve kredi kartı borçlarımız da kapatılarak sizlere ödenecektir. 

PTT SMS ile kredi başvurusu nasıl yapılır?

Emekli olan kişilere daha önce sadece PTT şubeleri üzerinden kredi veren aktif bank artık PTT şubelerine gitmeden de SMS ile kredi kampanyası yapıyor. SMS ile kredi kampanyasına katılmak isteyen müşteriler PTT yazıp boşluk bırakıp t.c. kimlik numaralarını da yazarak bu mesajı 3050 numarasına gönderebilir. 3050 numarasına göndermiş olduğunuz mesaj sonrasında banka 5 dakika içerisinde sizlere sonucu verecek ve bu sonuca göre kredi onayı sunulacak. Onaylanan kredinizi en yakın PTT bank şubesinden kullanabileceksiniz.

krediler34-5

PTT aktif bank haricinde özel ve kamu bankalar ile anlaşma yaparak da kredi veriyor. PTT şubelerine giderek diğer bankaların kredi kampanyalarını öğrenebilir başvuru yapabilir ve istediğiniz kampanyayı seçerek düşük faiz oranları ile emekli kredisi kullanabilirsiniz.