PTT emekli vatandaşlar için sunduğu çeşitli kampanyalara yeni geliştirmeler eklemeye devam etmektedir. Bu kapsamda yeni bir kampanya olarak sundukları emekliler için ihtiyaç kredisi kampanyası emeklileri rahatlatacak ve onlara büyük bir sevinç yaratacaklar.

PTT sunmuş olduğu çeşitli kampanyalarla vatandaşların yüzünü güldürme devam etmektedir. PTT müdürü tarafından verilen emekliye ihtiyaç kredisi müjdesi de bu sevindirici kampanya ve haberler arasında yerini aldı. Aktif Bank ile yaptığı ortalık neticesinde yapılan düşük faizli kredi kampanyaları ve emekliler için yapılan çeşitli kampanyalar yine sevindirmeye devam ederken PTT emeklilere ihtiyaç kredisi kampanyası kapsamında vatandaşlara 80.000 TL ödeme yapacağını duyurmuştur.

PTT emekli kredisi

Ülkece yaşamış olduğumuz pandemi döneminde PTT sunmuş olduğu düşük faizli kredi imkânları, acil nakit ihtiyaçlarına yönelik kampanyaları ile vatandaşların ilgisini çekmeye devam ederken emeklilere özel ihtiyaç kredi kampanyası ile de dikkatleri üzerinde tutmaya devam etmektedir. Bu kapsamda emeklilerin özelinde sunulan ihtiyaç kredisinden yararlanabilmek için tek bir şart aranmaktadır. Vatandaşlar kredi başvurularını PTT gişelerinden ya da SMS yoluyla gerçekleştirebilmektedirler.

Emeklileri büyük bir rahata erdirecek olan PTT’nin duyurmuş olduğu ihtiyaç kredisi kampanyası hem bireysel ihtiyaçlar için, hem konut ya da taşıt kredisi içinde kullanılabilecek olup 80.000 TL civarına kadar ödeme yapılacaktır. Bu ihtiyaç kredi kampanyası kapsamında 80.000 TL vatandaşlara 36 aya varan vade seçenekleri ile emekli maaşını aldığı kurum fark etmeksizin verilmekte olup aranacak olan tek ve en önemli şart ise emekli vatandaşların 80 yaşını geçmemiş olmamalarıdır. Bütün emekli vatandaşları kapsayan bu kampanya Emekli Sandığı, SSK, BAĞ-KUR ayrımına da gitmemektedir.

ptt-emekliye-son-dakika-onemli-bir-duyuru-yapti-kredi-ve-destek-odemeleri-basladi

80.000 TL başvurusu

PTT ve Aktif Bank’ın ortaklığı sonucunda geliştirilmiş olan emeklilere ihtiyaç kredisi kampanyası için 80.000 TL başvurusu Türkiye’deki bütün PTT şubelerinden gerçekleştirilebilmektedir. Ayrıca vatandaşlar başvuruyu SMS yoluyla da sağlayabileceklerdir. Cep telefonlarının kısa mesaj bölümünden TC kimlik numaralarını yazarak 350’ye SMS gönderdikten sonra PTT kredi başvurularını gerçekleştirebilirler. Bu başvuru şekli neticesinde şubeye gitmeye gerek olmaksızın başvuru sonucu yine SMS yoluyla kendilerine bildirilmektedir. Başvuru onaylandıktan sonra ise para ya banka hesabına aktarılmaktadır ya da PTT şubelerinden elde edilebilmektedir.