PTT'ye gidenler elektrik desteği başta olmak üzere pek çok yardım programından faydalanabiliyor. Aylık kaç TL fatura desteği sağlanacak? İşte güncel gelişmeler...

Devletin sağlamakta olduğu yardım programları, faturaları da kapsamaktadır. Buna bağlı olarak faturanızın ne kadarı devlet tarafından karşılanacak sorusu ise çocuk sayınıza ve gelir durumunuza göre değişkenlik gösterebilir.  Aile Destek Programı, ailelerin maddi yükünü hafifletmek için farklı tutarlarda ödemeler sunuyor. Bu program, hanenin kişi ve çocuk sayısına göre değişen destekler içeriyor. Örneğin, dört kişilik bir aile için sunulan maksimum ödeme miktarı 1250 TL olarak belirlenmiş durumda. Ancak, ailedeki çocuk sayısı arttıkça bu ödeme miktarı da artıyor.

Program kapsamında çocuk bileşeni desteği de dikkate değer bir yardım. Bu destek, hanede bulunan çocuk sayısına bağlı olarak 350 TL ile 650 TL arasında değişebiliyor ve bu ay hesaplara yatırıldı.

faturatalimatı-1

Elektrik tüketim desteği ise, hanedeki kişi sayısına göre 130 TL ile 260 TL arasında değişiyor. Bu destek, hanenin aylık 200 kilovatsaat elektrik tüketimini aşması durumunda sağlanıyor.

Aile Destek Programı ödemelerini almak isteyen hak sahipleri, başvurularını e-Devlet üzerinden veya Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın 144 numaralı çağrı merkezini arayarak yapabilirler.

Jandarma Genel Komutanlığı, İş Arayanlara Kapılarını Açıyor: 29 İşçi Alımı Başvuruları Başladı! Jandarma Genel Komutanlığı, İş Arayanlara Kapılarını Açıyor: 29 İşçi Alımı Başvuruları Başladı!

Destek Parası Nasıl Alınır?

Bu ödemeleri almak için yapılması gereken adımlar oldukça basit:

  • PTT şubesine gidin.
  • Kimlik kartınızı görevliye verin ve ödeme talebinizi belirtin.
  • Görevlinin yönlendirmesiyle ekranda yer alan bilgileri doldurun.
  • Kimlik kartınızla ödemenizi alın.

Ödemeler, hak sahiplerinin PTT hesaplarına aktarıldıktan sonra en geç üç iş günü içinde alınabiliyor.