PTT gişelerinden anında ödeniyor! Milyonlarca kişi her ay 2.625 TL nakdi destek alıyor. Başvuru şartları belli oldu!

Devlet, yardıma muhtaç olan vatandaşlara birçok sosyal destek ödemesi veriyor. Her yaştan vatandaş başvurmaları halinde devletten destek olabiliyor. Ancak başvuru koşulları bulunuyor.

Ekonomi 28.09.2021 - 10:24 28.09.2021 - 10:24 Volkan Arık

PTT gişelerinden anında ödeniyor! Milyonlarca kişi her ay 2.625 TL nakdi destek alıyor. Başvuru şartları belli oldu! Milyonlarca vatandaşa devlet tarafından her ay sosyal yardım ödemesi yapılıyor. Evde bakım desteği, yaşlılık maaşı, engelli maaşı gibi birçok farklı kalemde başvuru şartlarını Taşıyan vatandaşlar destek ödemelerinden faydalanabiliyor. PTT üzerinden yapılan yardımlar aylık binlerce lirayı buluyor ve yardıma muhtaç olan vatandaşlar bu yardımlar sayesinde hayatını daha kolay sürdürebiliyor. Özellikle yaşlı vatandaşlar için devlet tarafından verilen desteklere son dönemlerde ilgi yoğun. 65 yaş aylığı ve evde bakım desteği olarak verilen bu yardımlar aylık 2625 liraya kadar yükseliyor.

Yaşlı vatandaşların hayatını kolaylaştırmak için devletin verdiği sosyal destek ödemeleri son derece önemli. Vatandaşlar devletten hem ekonomik Hem de sosyal anlamda birçok farklı kalemde destek alabiliyor. 65 yaş aylığı ve evde bakım maaşı başta olmak üzere yaşı 65 yaşın üzerinde olan ve Herhangi bir sosyal güvencesi olmayan vatandaşlar devletin verdiği bu destekler sayesinde hayatlarını daha kolay sürdürüyor. Aynı zamanda yaşlılara sağlık ve ulaşım gibi farklı destekler de veriliyor. Devletin verdiği bu yardım ödemelerinden faydalanabilmek için birtakım şartları yerine getirmek gerekiyor. Her ay binlerce lira ödeme alacak olan yaşlıların taşıması gereken şartlar ve detaylar haberimizde…

ptt-giselerinden-aninda-odeniyor-milyonlarca-kisi-her-ay-2625-tl-nakdi-destek-aliyor-basvuru-sar-3

HER AY 65 YAŞ AYLIĞI VERİLİYOR

Herhangi bir sosyal güvencesi olmayan ve yardıma muhtaç olan yaşlı vatandaşlara devlet tarafından her ay 65 yaş aylığı veriliyor. Yaşlı vatandaşların kendisinin ve eşinin gelir durumunun düşük olması halinde 828,21 TL ödeme yapılıyor. Eskiden üç ayda bir yapılan yaşlılık aylığı ödemesi şimdi aylık olarak veriliyor. 65 yaş üstü vatandaşların kendisinin ve eşinin 705 liranın altında ise hemen yaşlılık maaşı bağlanıyor. 65 yaş aylığı alan vatandaşların Banka hesabı olması durumunda ödemeler banka hesabına yatırılırken bankada hesabı bulunmayanlar ise PTT aracılığı ile maaşlarını çekebiliyor. Ayrıca yaşlı vatandaşların maaşları bankadan ya da PTT'den çekemeyecek olmaları halinde evlerine kadar görevliler tarafından teslim ediliyor.

ptt-giselerinden-aninda-odeniyor-milyonlarca-kisi-her-ay-2625-tl-nakdi-destek-aliyor-basvuru-sar-2

EVDE BAKIM DESTEĞİ VERİLİYOR

Yaşlılık aylığı alan vatandaşlar aynı zamanda evde bakım desteği ödemesinden da yararlanabiliyor. Evde bakıma muhtaç olan hasta yaşlı ve engelli kişilere Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sağlanan bu destek ödemesi aylık 1797 TL olarak veriliyor. Evde bakım maaşı vatandaşın kendisine değil ona bakan ailesine yatırılıyor. Yine banka hesabı olan vatandaşlar banka üzerinden ödemeleri alabilirken olmayanlar ise PTT aracılığı ile maaşlarını alabiliyor.

ÜCRETSİZ SAĞLIK HİZMETİ VERİLİYOR

Engelli ve yaşlı vatandaşlar aynı zamanda devletin sağladığı ücretsiz sağlık hizmetlerinden de yararlanabiliyor. Evde sağlık hizmeti ile yaşlı vatandaşlar evlerinden çıkmaya gerek kalmadan muayenelerini olabiliyor ilaçlarını yazdırabiliyor. 

ptt-giselerinden-aninda-odeniyor-milyonlarca-kisi-her-ay-2625-tl-nakdi-destek-aliyor-basvuru-sar-1

ÜCRETSİZ ULAŞIM DESTEĞİ

65 yaş üstü vatandaşlara aynı zamanda şehir içi toplu taşıma araçlarından ücretsiz olarak faydalanıyor. 65 yaş ve üzeri vatandaşların toplu taşımadan ücretsiz faydalanabilmek için özel bir kart çıkarmaları gerekiyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@