Ekonomik sıkıntılar ve son zamanlardaki zamlardan dolayı artık geçim sıkıntısı yaşayan insan sayısı bir hayli fazla oldu. Özellikle bu kişilerin banka borçları olması durumunda da bankalara ödemelerde sıkıntı yaşıyorlar. Bazı  bankalar bu müşterilerin sıkıntılarını gidermek için borç kapatma kredileri yapıyor. Borç kapatma kredisi yaparak tüm banka borçlarınızı tek bir yere toplayacak, bu şekilde borçlarınızdan kurtulacaksınız. Tek bir yere ödeme yaptığınızda da bankaya daha düşük taksit ödemiş olacaksınız. Hem dağınık borçlarınızdan kurtulmak hem de nakit sıkıntınıza bir nebze derman olmak için PTT kampanya başlattı. 

PTT üzerinden verilecek 80.000 TL borç kapatma kredisi, sadece emekli olan vatandaşlar için sunulmaktadır. PTT üzerinden 80.000 TL borç kapatma kredisi aldığınız zaman, banka şartlarına uygun olan kişilere hemen sonuç verilecek ve tüm banka borçları PTT ile kapatılacak. Acil nakit ihtiyaçlarınız ile birlikte borçlarınız için kredi alacaksanız, emekli olan kişiler PTT üzerinden işlem yapabilir...

PTT Borçlarınızı Kapatmak İçin Yetki Aldı

PTT üzerinden emekli olan kişilerin borçları kapanması ile ilgili kredi kampanyası PTT ve Aktifbank ortaklığında yapılacak. Emekli maaşınızı PTT üzerinden alıyorsanız, PTT şubelerine giderek tüm banka borçlarınızı kapatmak için kredi kullanmak istediğinizi söylemeniz yeterli olacaktır. PTT başka bankadan emekli maaşı alan kişilere de destek oluyor. Yalnız bu desteği verirken, borçlar kapandıktan sonra emekli maaşınızı PTT'ye taşımanızı istiyor. Bu şartlara uygunsanız PTT üzerinden destek başvurusu yapabilirsiniz. 

ptt-kendi-sitesinden-acikladi-buyuk-destek-kampanyasi-80000-tl-olacak-tum-borclarinizi-artik-ptt1

Emekli Maaşınızı PTT üzerinden alıyorsanız, 80.000 TL'ye kadar banka borçlarınız için kredi başvurusunu bankanın mobil uygulamasından veya banka PTT şubelerinden yapılacaktır. PTT şubeleri üzerinden yapacağınız işlemlerde, nakit kampanyasına katılacak olan kişiler sadece kimlikleri ile birlikte PTT şubelerine gidebilir.

Eğer borcunuz yoksa ve ihtiyaç kredisi almak istiyorsanız, bu durumda şubelere gitmeden de başvuru yapabiliyorsunuz. Emekli maaşını PTT üzerinden alan kişiler PTT yazıp boşluk bırakıp TC Kimlik numarasını 3050 numarasına mesaj olarak gönderirse, başvuru yapmış olacak ve 10 dakika içinde sizlere kredi sonucu gelecektir. İhtiyaç kredisi ve borç kapatma kredisi aldığınızda 36 ay vadeli ve 90 gün ilk taksit ödemesinde ertelemeli kredi kullanacaksınız.