Yapılan açıklama ile birlikte, PTT şubeleri üzerinden işlem yapacak kişilerin 10 bin TL ve 40 bin TL arasında kredi onayı alabilecekleri duyuruldu. İlgilenen müşteriler PTT şubelerinden veya PTT bankası tarafından anlaşma yapılan Aktifbank aracılığı ile kredi başvurusunu yapabilecekler. PTT üzerinden 3 ay ertelemeli olarak verilecek bu nakit destek kredisinde, bayrama kadar başvuru yapan kişilere, düşük faizlerle işlem yapılacak. Kredi başvurusunu ise çok kolay bir şekilde yapıldığı duyuruldu. Başvuru yapacak kişiler, bu başvuru sonrasında onay alarak, bankadan 36 ay vadeli kredi alabilecekler. 

PTT Şubelerinden Nasıl İşlem Yapılacak? Belli Oldu...

İhtiyaç kredisi, bankaların vermiş olduğu bir kredi türüdür. Bu kredi kampanyası artık PTT üzerinden de verilecek. PTT üzerinden 36 ay vadeye kadar kredi alabileceksiniz. Kredi almak isteyenler, ilk tercihlerini şubelere giderek yapacaklarsa, sadece bankaya giderken kimliğinizi götürmeniz yeterli olacaktır. PTT şubelerine giden kişiler, banka kredi notu sorgulamasını geçerse, hemen gişelerden yapacakları başvuru sonrasında yine gişelerden kredilerini kullanabileceklerdir. PTT üzerinden ihtiyaç kredisi kullanmak isteyenler bu bankadan alacakları kredileri Aktifbank üzerinden alacaklardır. Emekli olan kişilerde, emekli maaşları üzerinden 40.000 TL'ye kadar onay alabileceklerdir.

40.000 TL'ye Kadar Kredi Onayı Nasıl Alınacak? SMS Atabilirsiniz...

40.000 TL'ye kadar kredi başvurusu yapmak isteyenler SMS atabilir. Kredi yazın boşluk bırakın ve TC kimlik numaranızı yazarak 3050 numarasına gönderin, kredi başvurusunu yapmış olacaksınız. 5 ile 10 dakika arasında bankadan cevap gelir ve sizlere hemen bu kredilerin onaylı olan tutarlarının ne olduğu sorulur. İhtiyaç kredisi kullanmak isteyenler, bu kredileri aldıklarında hemen hesaplarına 40.000 TL nakit kredi yatacaktır. Kredi kullanacaklar ayrıca onaylı tutar kadar kredilerini PTT şubelerinde gitmeden de alabilirler. Ev adresinde veya iş adresinde kredi kullanabilirsiniz. 

ptt-kredi-emekli-calisan

PTT Kredisi Başvurusu 

PTT üzerinden kredi başvurusu yapmak isteyenler, banka şartları dahilinde şubelere kimlikle gidebileceklerdir. PTT kredilerinde müşterilerin en çok merak ettikleri konu, banka kredi notuna bakacak mı olmaktadır. Banka üzerinden kredi notu düşük olan kişiler, onay alabileceklerdir. Ama eğer bankalarda sicil bozukluğu varsa, kredi kullanmanız imkansızdır. Size en yakın PTT şubesine giderek Aktifbank kredisi kullanabilirsiniz.