PTT Müjdeyi Verdi! Şartları Uyan Vatandaşlara 65 Yaş Aylığı Veriyor

PTT Müjdeyi Verdi! Şartları Uyan Vatandaşlara 65 Yaş Aylığı Veriyor. SOn dakika olarak yeni bir haber duyuruldu. İşte detaylar...

Ekonomi 09.09.2021 - 19:11 09.09.2021 - 19:13 Vural Pars

65 yaş aylığı için PTT’den müjde geldi. Pandemi döneminde yaşlılarımızı korumak adına başlatılan 65 yaş aylık ödeneği PTT müdürlüklerinden dağıtılmaya başlamıştır. Çok büyük şartları olmayan maaş ödemesi için başvuru yapılması hak kazanmak için yeterli olacaktır. Yapılan başvuruya istinaden şartları uyan tüm 65 yaş ve üzeri kişilerin, halk arasında yaşlılık maaşı olarak bilinmekte olan ödemeyi almaya başlayacaktır.

PTT 750 TL Yardım Başvurusu| 65 Yaş Aylığı

65 yaş aylığı başvurusuyapanlar ödeme almaya hak kazanmaktadır. Belirli şartları oluşan tüm vatandaşlar için geçerli olan uygulama sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı üzerinden gerçekleşmektedir.

Şartları karşılayan tüm vatandaşların alabileceği maaş ödemesi için yanlış beyanda bulunduğu anlaşılan kişilerin maaşları kesilmektedir. 65 yaş ve üzerinde olan aylık alabilmek için başvuruda bulunan kişilerin yaptığı başvuruya istinaden yapılacak olan kontrollerde hiçbir aksilik çıkmadığı müddetçe aynı ay içerisinde başvuru yapan kişiler ödeme almaya başlayacaklardır.

ptt77

Yaşlılık Maaşı Başvurusu

65 yaş aylığı ne kadar sorusu en çok merak edilen konular arasında yer almaktadır. 2021 memur maaşına yapılan Ocak ve Temmuz maaşları her yıl kat sayısı artışına bağlı olarak artmaktadır. Bu durum da yaşlılık aylığının da artmasına sebep olmaktadır.

Düzenli geliri olmayan ve sosyal güvencesi olmayan vatandaşlar 65 yaşını doldurması ile ödeme almaya hak kazanmaktadırlar. Bu yardım yaşlıların korunabilmesi ve muhtaç olmamaları için verilmeye başlamıştır.

65 Yaş Üstü Para Yardım Başvurusu

Aylığı alabilmek için aranan şartlar ise şunlardır. Nafaka, dul ve yetim aylığı almayanlar, 65 yaşını doldurmuş, SGK kanadından emeklisi olmayan ve haneye giren gelir hanede yaşayan kişi başına göre asgari ücretin 3 de 1 inin altında olması gerekmektedir.

65 yaş üzerinde şartlara uyan vatandaşlar için 2021 yılı içerisinde memur maaşına gelen zamlar ile 763 TL olarak ödeme yapılmaktadır. 65 yaş aylığı şartları uyan tüm vatandaşların başvuru yapmaları ve maaşlarını almaları tavsiye edilmektedir. Haneye ek gelir olarak dâhil olacak maaş yaşam standartlarınıza katkı sağlayacaktır.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@