PTT emekli vatandaşları rahat ettirmeye devam ediyor. Bu anlamda emeklinin hesabına SMS karşılığı 16.500 TL yatıyor. Son dakika haberleri, haberimizin detayında yer alıyor.

PTT doğrultusundan emeklileri mutluluk yağmuruna boğmaya başlayacak bir destek geldi. Geçtiğimiz senenin ekonomik dalgalanmaları, emekliler yönünden da zor geçmesine sebep olmuştu. Zor vakitler geçirmek mecburiyetinde kalan emeklilere özel olarak kampanyalar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan doğrultusundan geldi. Buna göre emeklilerin rahat yapabilmesi hedefiyle Cumhurbaşkanı talimatıyla yeni devre emekli zammı geldi.  Emeklilere oluşturulan zam hareketinden sonra ikinci bir güzel haber ise PTT’den geldi. PTT emeklilere özel olarak 16.500 TL nakdi yardımın verilecek  olduğunun açıklaması geldi.

PTT’den Emeklinin Hesabına SMS karşılığı 16.500 TL Veriliyor


Emekliler, geride bıraktığımız yıl alım gücünü çok düşük şekilde kapamak mecburiyetinde kalmıştı. Bu halde ister istemez bazı parasal sıkıntıların meydana çıkmasına sebep oldu. Maddi açıkları kapatabilmeleri adına ise tek deva kredi kartları olmuştu. Sonuç olarak  kullanmış oldukları kredi kartlarıyla gereksinimlerini bir nebzede olsa giderebilme ihtimaline sahip oldu. 2022 yılsine giriş yaptığımız şu devrede emeklilerinde borçlanmaları çok çok birikmeye başladı. Haliyle bu halinde ödeme yapma konusu ile ilgili bir hayli bir güçlük çekmesine sebep oldu. 

Emeklilere özel şekilde sağlanan yeni devre yapılandırmasıyla, borçlarını süratli şekilde kapatma kolaylığına ulaşmış olacaklardır. Çünkü PTT doğrultusundan SMS karşılığı 16.500 TL destek verilecek. Bu bağlamda emeklilere özel kredi kampanyaları da karşımıza çıkmaktadır.

PTT Emekliyi Unutmuyor


PTT sadece 16.500 TL kredi imkanı sunmakla kalmadı. Hem de ikinci bir atılım gelerek emekli kişilerin 50 bin TL kadar basitçe kredi kullanabilmesi sağlanmış oldu. 16.500 bin TL borç kapatma kredisini kullanabildiğiniz gibi borçlarınızı basit yoldan kapatabilmeniz adına da 50 bin TL daha nakdi yardımın geleceği belirtildi. Bu haberin duyurusu yapılması ardından çok çok mutlu olan emekliler ise bundan sonra PTT şubesine giderek kredilerini çekmek isteyebilir. Ancak burada mühim olacak noktalardan biri ise PTT şubesine gitmeden SMS yolu ile kredinizin tanımlanmasını anında yapacak olduğunuz SMS ya da PTT resmi internet sayfası üzerinden başvurularınızı yapabilmeniz olasıdır. 
 

Emeklinin Maaşı Katlanacak! Hükümetin Son Dakika Seyyanen Zammı Açığa Çıktı! Emeklinin Maaşı Katlanacak! Hükümetin Son Dakika Seyyanen Zammı Açığa Çıktı!