PTT kamu personel alımı yapmak üzere Türkiye'nin 81 ilinde başvuruları açtı. Üstelik başvuru şartları arasında KPSS şartı da bulunmuyor. PTT bünyesi altında çalışacaksanız nereden başvuru yapmalısınız? PTT iş ilanı hakkında detaylı bilgi haberimizde.

PTT, kamu personel alımı hakkında bilgi verdi. 55 bin personel için başvuru şartları açıklandı. Üstelik yapılacak yazılı sınavda konular da paylaşıldı. KPSS şartının olmaması da dikkat çekti. Böylelikle başvurular KPSS'deki puan ile değil, PTT'nin yazılı sınavına göre yapılacak. Eğer sınavda başarılı sonuç alırsanız PTT'de çalışma ihtimaliniz de artacak. 

PTT Personel Başvurusu Nasıl Yapılır?

PTT kamu personel alımlarında başvurular resmi internet sitesi üzerinden gerçekleşecek. Başvuru formunu doldurduktan sonra sizler de başvuru yapmış sayılacaksınız. Öte yandan şartları karşıladığınızdan emin olmanız gerekiyor. İş ilanında kritik olan şartları ve koşulları sizler ile paylaştık. 

Ziraat bankası 10 bin TL ödeme için kolları sıvadı, Banka müşterisi olanlara hemen şipşak ödeme verecek! Ziraat bankası 10 bin TL ödeme için kolları sıvadı, Banka müşterisi olanlara hemen şipşak ödeme verecek!

ptt-19

Sınav ve Mülakat Yapılacak

Başvuru formunu dolduran adaylar, yazılı sınav ve sözlü mülakatı da geçtikleri takdirde PTT'deki 55 bin personel açığından birini doldurmuş olacak. Burada çalışmak isteyen adayların sınav ve mülakat kısımlarını başarıyla geçmesi gerekiyor. Türkçe, sözel ve sayısal mantık yürütme konuları, çeşitli ölçme üzerine sorular, genel kültür, güncel ekonomi, coğraf ve son olarak temel yurttaşlık konulu sorular ön plana çıkacak.

PTT Kamu Personel Alımı Şartları

PTT iş başvurusu kamu personel alımlarında, temel olarak dikkat edilmesi gereken şartlar şunlardır: Öncelikle kişinin T.C. vatandaşı olması isteniyo. 18 yaş ve üzerindeki vatandaşlar başvuru yapabilir. 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanunu 28. maddesine uyma zorunluluğu vardır. Kamu haklarından yararlanabilmek ve emekli olmama şartları da başlıca karşılanması gereken koşullardandır. Detayları başvuru formunu doldurmadan önce resmi internet sitesi üzerinden de öğrenmeniz mümkündür.