PTT son dakika 5000 TL destek açıklaması! Gişelere TC kimlikle gelene veriliyor, faiz yok, şart yok! Anında nakit para!

PTT son dakika 5000 TL destek açıklaması! Gişelere TC kimlikle gelene veriliyor, faiz yok, şart yok! Anında nakit ödeniyor. En yakın PTT şubesine başvuru yaparak hemen ödeme alabilirsiniz.

Ekonomi 08.09.2021 - 10:28 08.09.2021 - 10:28 Volkan Arık

Türkiye'de zaten var olan ekonomik krize Bir de koronavirüs salgını eklenince vatandaşlar maddi anlamda adeta çöktü. Koronavirüs salgını sürecinde devlet tarafından birtakım destek ödemeleri sağlandı ancak enflasyonun giderek artması ve alım gücünün düşmesi nedeniyle vatandaşlar hala zor günler geçirmeye devam ediyor. Birçok kişi acil nakit para ihtiyacı nedeniyle bankaların yüksek faiz oranlarına boyun eğmek zorunda kalıyor. Ayrıca İşten çıkarılan, bu süreçte işyeri kapanan vatandaşlar ise hiç Kredi kullanamıyor. İşte vatandaşları rahatlatacak yüreğine su serpecek o kampanya PTT'den geldi. PTT TC kimlikle gişelere giden herkese 5000 TL nakit ödeme yapıyor.

PTT ve Aktif Bank iş birliği son günlerde en çok konuşulan iş birlikleri arasında yer alıyor. Bu anlaşma sonrasında PTT şubeleri adeta bir banka şubesi gibi işlem yapmaya başladı. Üstelik PTT'nin böyle bir iş birliği içine girmesi acil nakit para ihtiyacı olan vatandaşları da son derece rahatlattı. Çünkü vatandaşlar sana diyecek TC kimlikleri ile birlikte banka şubelerine giderek hemen acil nakit para kullanabiliyor. Üstelik PTT acil nakit ihtiyaçlarınızda faiz istemeden finansman sağlıyor. 36 ay vadeli 3 ay ödeme ertelemeli faizsiz 5000 TL almak için detayları haberimizde bulabilirsiniz...

ptt-son-dakika-5000-tl-destek-aciklamasi-giselere-tc-kimlikle-gelene-veriliyor-faiz-yok-sart-yok-1

PTT’DEN 5000 TL DESTEK ÖDEMESİ

Aktif Bank ile yaptığı iş birliği ile çok konuşulan PTT daha önce de emekli vatandaşlara 80 bin TL'ye varan kredi imkanı ile gündeme gelmişti. Son günlerde ise PTT'nin acil nakit ihtiyacı olan vatandaşlara faizsiz nakit para vereceği konuşuluyordu. Beklenen açıklama ise bu sabah saatlerinde geldi ve PTT yaptığı açıklamada 5000 TL nakit destek ödemesi dağıtılacağını duyurdu. Vatandaşların acil nakit ihtiyaçlarını ilaç gibi gelecek olan ödeme tüm PTT şubeleri üzerinden yapılacak. Sadece kimlik kartı ile PTT'ye gidenler gişelerden işlem yaptırarak ödeme alma imkânına sahip olacak.

BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

Bildiğiniz üzere PTT şubeleri artık bir banka gibi işlem görmeye başladı. PTT 5000 TL destek ödemesi için yapmanız gereken tek şey en yakın PTT şubesine gitmek T.C. kimliğini de birlikte gişelerdeki görevlilerden yardım almak. Sadece birkaç dakika gibi kısa süre içerisinde işlemleri tamamlandıktan sonra nakit ödeme yapılıyor. Üstelikte bankalar gibi yüksek faiz oranları yok hatta hiç faiz olmadan bu ödemeyi almak mümkün. PTT'nin destek ödemesinden faydalanmak için çalışıyor olmanız da gerekmiyor. Çalışan çalışmayan herkese ödeme yapılıyor.

ptt-son-dakika-5000-tl-destek-aciklamasi-giselere-tc-kimlikle-gelene-veriliyor-faiz-yok-sart-yok-2

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

PTT destek ödemeleri için başvuru çok kolay. En yakın PTT şubesine giderek gişelerden T.C. kimliğinizle de başvuru işlemlerinizi tamamladıktan sonra hemen ödeme almak mümkün. Üstelikte maaş bordrosu evrak ya da kefil gibi Herhangi bir şey istenmiyor. PTT 5000 TL destek ödemesi için çalışıyor olmanız gerekmiyor Herkese bu ödeme yapılıyor. 36 aya Varan vade seçenekleri ile kredi gibi bu imkanı değerlendirebilir 3 ay ödeme erteleme yaparak biraz rahatladıktan sonra ödeme yapmaya başlayabilirsiniz. PTT şubelerinin online bankacılık hizmetleri bulunmadığı için başvuru işlemlerinizi online olarak gerçekleştirmek mümkün değil. O nedenle mutlaka şubeye gitmeli ve kimlik kartınızla birlikte başvuru yapmalısınız. PTT nakit destek ödemesi için tek koşul 18 yaşından büyük olmak ve TC vatandaşı olmak. Bunun dışında herhangi bir şart ya da çalışma durumu aranmıyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@