PTT Son Dakika Duyurdu: Her Ay Milyonlarca Kişiye 2.625 TL Destek

PTT Son Dakika Duyurdu: Her Ay Milyonlarca Kişiye 2.625 TL Destek verilecek. Başvuru şartlarına uygun olanlar hemen alabilecekler...

Ekonomi 29.09.2021 - 22:37 29.09.2021 - 22:37 Vural Pars

Evde bakım desteği yardımcıları, yaşlılık maaşı, engelli maaşları gibi birçok ödeme PTT gişelerinden halka dağıtılıyor. Birçok kişi bu yardımlara başvuru yapma hakkı olduğu halde bu haklarını bilmiyor. Kimler bu desteklere başvuru yapabilir? Kimler bu desteklerden faydalanabilir?

Kimler Desteklerden Faydalanabilir?

Özellikle devlet 65 yaş üstü vatandaşlarımıza büyük destekler veriyor. 65 yaş aylığı ve evde bakım desteği ile toplam yapılan yardım 2625 TL’ye ulaşıyor. Gerekli şartları sağlayan 65 yaş üstü vatandaşlarımız hızlıca başvuru yaparak bu yardımlara ulaşabilir ve başta 65 yaş aylığı olmak üzere birçok destekten faydalanabilir. Eğer yaşlı çiftlerin toplam geliri 705 TL’nin altında ise hemen aylık bağlanıyor. Ödemeler PTT üzerinden veya banka hesabı olanlar için banka hesapları üzerinden yapılıyor. Eğer bankaya veya PTT’ye gidecek durumda değillerse ödemeler PTT çalışanları tarafından kapılarına kadar getiriliyor.

Evde Bakım Hizmetinden Faydalananlar

Evde bakım desteğine ihtiyacı olan kişiler de destekten faydalanabiliyor. Yaşlılık aylığı alan vatandaşlarımız evde bakım desteğinden de faydalanabiliyor. Evde bakıma muhtaç olan yaşlılara ve engelli bireylere Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından evde bakım desteği sağlanıyor. Destek aylık 1797 TL olarak ödeniyor. Bu destek ise hastaya bakan yakınlarına veriliyor. İki destek toplamda 2625 TL’yi buluyor. Bu yardım da PTT üzerinden veya banka hesapları üzerinden veriliyor.

Ücretsiz Sağlık Hizmetleri ve Ücretsiz Ulaşım

Engelli bireylere ve yaşlı insanlara devlet ücretsiz sağlık hizmeti de sunuyor. Evde sağlık hizmetleri ile yaşlı bireyler ile engelli bireyler evlerinden dahi çıkmadan ücretsiz bir şekilde sağlık hizmetlerinden faydalanabiliyor. Evine gelen sağlık ekipleri tarafından gerekli muayenesi yapılıyor ve gerekli ilaçlar yazılıyor. Böylelikle hastaneye gidemeyen engelli veya yaşlı vatandaşlarımıza da gerekli sağlık hizmetleri sunulmuş oluyor.

ptt-son-dakika-duyurdu-her-ay-milyonlarca-kisiye-2625-tl-destek

Bunun yanında tüm 65 yaş üstü bireylerimiz ücretsiz toplu ulaşımdan faydalanabiliyor. Bulundukları belediyelere başvuru yapmaları halinde toplu ulaşımdan tamamen ücretsiz bir şekilde faydalanabiliyorlar. Başvuru yaptıktan sonra alacakları ulaşım kartı ile tüm toplu ulaşım araçlarına ücretsiz bir şekilde binebiliyorlar. Böylelikle şehir içi ulaşım için ekstra bir para ödemlerine gerek kalmıyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@